Jednou vetou

Po dlhom boji s rakovinou zomrela speváčka skupiny Roxette

Speváčka skupiny Roxette Marie Fredrikssonová nás navždy opustila

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest, Roxette

Vo veku 61 rokov zomrela speváčka populárneho švédskeho dua Roxette a hudobná skladateľka Marie Fredrikssonová. Informoval o tom v utorok švédsky denník Expressen. Fredrikssonová zomrela v utorok ráno vo svojom byte. Dlhé roky bojovala s rakovinou.

Choroba — zhubný mozgový nádor — jej bola diagnostikovaná v roku 2002. Následne podstúpila intenzívnu liečbu sprevádzanú chemoterapiami a ožarovaním. Napriek včasnej liečbe a okamžitému a úspešnému chirurgickému zákroku Marie utrpela trvalé poškodenie mozgu. Výsledkom bolo, že stratila schopnosť čítať, počítať, ochrnula jej aj pravá strana tela a utrpela čiastočnú stratu zraku v pravom oku.

RTVS obohatí najkrajšie sviatky roka piesňou Vianočná nádej

V roku 2004 sa do hudobného sveta vrátila s novým albumom The Change, pričom vyhlásila, že už je úplne zdravá. Pred niekoľkými rokmi sa však zdravotné problémy vrátili. Lekári jej vtedy odporučili odpočinok i zrušenie plánovaného turné, ktorým chcelo duo v roku 2016 osláviť 30 rokov svojej existencie a spropagovať album Good karma.

Roxette vznikli v roku 1986, keď tiež vydali aj prvý album Pearls of Passion. Nasledovali nahrávky Look Sharp! (1988), Joyride (1991), Tourism (1992), Crash! Boom! Bang! (1994), Have a Nice Day (1999), Room Service (2001), Charm School (2011) a Travelling (2012).

VIDEO: Mladý rapper Juice WRLD zomrel v Chicagu na srdcový infarkt

Medzi najväčšie hity Roxette patria skladby ako The Look, Listen to Your Heart, Dangerous, It Must Have Been Love, How Do You Do!, Sleeping in My Car alebo Joyride.

Fredrikssonová bola vydatá za rockového hudobníka Mikaela Bolyosa, s ktorým mala dve deti.

Oficiálny Instagram skupiny Roxette:

 

FOTO: Zbohom Ďuďo. Za spevákom kapely HEX smútia viacerí hudobníci

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

 

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Instagram cenzuroval Madonnu za šírenie dezinformácií