Jednou vetou

Pohnala to až na súd: Kalifornčanka žiada uznanie existencie snežného muža!

Žena z Kalifornie verí, že stála zoči voči snežnému mužovi

zdroj: ABC, foto: eurospravy.cz

Obyvateľka mesta Crestline v americkej Kalifornii má celkom vážne v pláne obhajovať práva snežných mužov. Claudia Ackeley preto už i podala žiadosť na súd, ktorý žiada aby uznali existenciu týchto bytostí.

Žena sa totiž nedávno vybrala na výlet do hôr, kde natrafila na bytosť, ktorá bola podľa jej slov jednou z nich. Ako uviedla chicagská televízna spravodajská služba ABC, žena si je neotrasiteľne istá, že išlo práve o snežného muža: „Pokiaľ by nám chcel ublížiť, určite by to urobil. Boli sme tam všetci!“, prehlásila Ackeleyová.

Okrem nej mali byť svedkom tohto podivuhodného stretnutia aj jej dve dcéry. „Vyzeral ako neandrtálec a bol celý pokrytý srsťou,“opísala svoju skúsenosť žena. „Mohol vážiť tak asi 500 kilogramov. Snažila som sa mu povedať, aby nám neubližoval, ale on na nás iba civel!“

Lebo medveď!

Dokonca vraj vyliezol na strom, zhruba do výšky desať metrov a neďaleko boli dvaja ďalší. Žena sa tak obávala nie len o svoj, ale aj o život svojich detí. Preto urýchlene zavolala na linku pomoci 911, kde jej však pochopiteľne neverili a objekt, ktorý mala žena vidieť označili za medveďa.

Claudia Ackeleyová si je však istá tým, čo videla a tak podala proti štátu Kalifornia žalobu. Tú podala aj proti Úradu rýb a divokej prírody (Department of Fish and Wildlife). Ako dôvod uvádza to, že vláda odmieta uznať možnosť prípadného ohrozenia ľudí snežným mužom.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte