Pohoda, Topfest či Grape. Už ste si vybrali svoj letný festival?

Ilustračné foto

foto: archívne TASR

Leto je ideálnym obdobím pre organizovanie hudobných podujatí, tzv. open festivaly sa aj u nás roky tešia veľkej obľube.

TOPFEST – 30. 6. – 1.7. – Piešťany (letisko)

Božský Karel Gott. To je jedno z najzvučnejších mien tradičného podujatia na piešťanskom letisku. Popri dlhoročnej stálici českej populárnej hudby sa priaznivci Topfestu môžu tešiť aj na pesničkárku zo Škótska Amy Macdonald, Angličana Rag’n’Bone Mana, Bastille a Gogol Bordello.

Na vyše 45-menný už rockovejší line-up interpretov sa zmestili aj známe kapely ako Zóna A, Kabát, Polemic, Horkýžeslíže, Slobodná Európa, Zoči voči a ďalšie.

Cena lístkov je fixná. Do 29. júna si permanentku zaobstaráte za 50 eur, priamo na mieste je o desať eur drahšia, jednodňový lístok vás vyjde na do 29.6. na 30 a jednodňový na 35 eur.

Pred rokom sa na Topfeste predstavila aj nemecká altrocková kapela Guano Apes

POHODA – 6. – 8-7. – Trenčín (letisko)

Multižánrový festival Pohoda je tu aj tento rok. Michal Kaščák a spol. prichádzajú už s jej 20. vydaním, pohľad na line-up hovorí, že sa v ňom môže nájsť každý. Z menného zoznamu vyberáme napr. Birdy, Solange, M.I.A., The Jesus & Mary Chain, Alt-J, Rodrigo y Gabriela, Boys Noize Live, Squarepusher či Slowdive. Zo slovenských hudobníkov sa predstavia Saténové ruku, Chiki-liki-tu-a, Hudba z Marsu či Vec.

Popri hudobných interpretoch bude v Trenčíne možnosť zájsť aj na iné kultúrne „artefakty“, priestor tradične dostanú film, výtvarné umenie, diskusie i iné voľnočasové aktivity.

Pohoda je tento rok v porovnaní s tým minulým o čosi drahšia, organizátori pripravili niekoľko cenových levelov – 59, 96, 79, 89 a 99 eur (táto vrátane kempingu), aktuálne je ale Pohoda vypredaná.

GRAPE – 11. – 12.8. – Piešťany (letisko)

Ak máte radi, indie, pop, rock, či tanečnú hudbu, určite vás osloví augustový festival Grape, ktorý je rovnako situovaný na piešťanské letisko. Za hlavný ťahák je považovaná britská formácia Two Door Cinema Club, zaujíma ale aj Moderat z Nemecka, And Famous z Nového Zélandu, austrálski The Temper Trap i nórska Aurora.

Permanentka na oba dni stáli podľa záujmu, resp. toho, ako rýchlo sa lístky vypredajú 35, 40, 45, 50, 55 a 60 eur (táto možnosť je na mieste konania), aktuálne už sú ale voľné len 55-eurové lístky.

Počas tohto leta sa na Slovensku bude konať približne 60 festivalov, resp. hudobných podujatí. Spomeňme napr. Hip-Hop Žije Festival na Zlatých Pieskoch, banskobystrický Urpín Fest, Žákovic Open v Trenčianskych Bohuslaviciach, Sundance Festival na Zemplínskej Šírave, Open Jazz Fest na Zelenej Vode (Nové Mesto nad Váhom), Uprising v Bratislave, či na záver augusta Punkáči deťom v Opatovciach.

 

zdroj foto: Facebook, video: YouTube

Môže vás zaujímať

FOTO: Dominika Cibulková po rokoch odhalila takmer všetko!