Politici, ako ich nepoznáte. Pamätáte si, ako vyzerali pred rokmi?

Aj naši politici sledujú trendy a menia imidž, kto si prešiel najvýraznejšou zmenou?

foto: TASR/hlavné.sk

Krátky melír, dlhé vlasy, nezbedné kučery, hustá brada, bláznivé okuliare veľké tetovanie. Tiež ste mali takýto imidž? Ani politici nie sú výnimkou. Vybrali sme zopár z nich a porovnali, akými zmenami si prešli tiež. Posúďte sami, či urobili dobrú zmenu!

Kto si prešiel najväčšou zmenou? Je to lepšie dnes alebo v minulosti? Porovnali sme fotografie našich politikov ako vyzerali pred pár rokmi a v súčasnosti. Pri niektorých možno nebudete veriť, že ide o tú istú osobu! Pozrite sa na to bližšie:

Janka Cigániková v rokoch 2014 a 2017

Blodýnka aj brunetka. Poslankyňa Cigániková nosí kratšie vlasy približne od jesene 2017. Zmeny imidžu údajne s nikým nekonzultuje, rozhoduje sa sama. Na našu otázku, či podstúpila plastickú operáciu, neodpovedala.

Miroslav Beblavý v rokoch 2014 a 2017

 

 

 

 

 

 

Kratší účes omladzuje? Miroslav Beblavý nosil v minulosti dlhšie vlasy, ofinu vyčesanú do čela a imidž dotvárali jemné dioptrické okuliare. Porovnajte sami, na ktorej fotografii vyzerá lepšie. Či v roku 2014 alebo v závere minulého roka.

Milan Krajniak na fotografii z roku 2014 a 2017

Schudol a odhodil okuliare. Ku zmene došlo aj u poslanca Krajniaka. Boli sme u neho zvyknutí na okuliare, v minulosti nemal problém zapózovať aj v tzv. „Párty glasses“ (viď foto).  Zaujímalo nás, pri akej príležitosti si pred rokmi nasadil tento retro kúsok, no na okolnosti vzniku fotografie si nespomenul.

Lucia Nicholsonová v roku 2015 a v súčasnosti.

Naomi Campbell alebo podpredsedníčka parlamentu? To napadne viacerým, keď si pozrú fotografie Lucie Nicholsonovej z roku 2015 a v súčasnosti. Čiastočná zhoda so svetovou topmodelkou tam je, čo poviete? Na otázku ako často navštevuje kaderníka a mení účes, prípadne kto jej poradil štýlové okuliare, s ktorými sa najnovšie objavuje, odvetila: „Nebudem odpovedať.“ 

Natália Blahová v rokoch 2010 a 2017

Gaštanová jej ide, či? Jemnou zmenou imidžu si prešla aj Nicholsonovej kolegyňa z parlamentu Natália Blahová. Pred ôsmimi rokmi mala výrazne kratšie vlasy oproti tým dnešným, ktoré majú svetlejšiu farbu a pribudol aj jemný mejkap.

Martin Poliačik v rokoch 2010 a 2017

Slušivý vs. trendový hipster – tak by sa stručne dal opísať momentálne nezaradený poslanec Martin Poliačik. V časoch keď bol nováčikom parlamentu nosil na krátko ostrihané vlasy, výraznejšie okuliare, upravené fúzy s briadkou – tá je dnes „vypestovaná“, pribudli trendové okuliare a ľavé predlaktie mu viac ako dva roky zdobí výrazné tetovanie. Pri konzervatívnych rokovaniach odporúča protokolista košeľu s dlhým rukávom.

Gabriela Matečná na foto z roku 2013 a 2018

Najprv krátke, teraz dlhé. V časoch keď Gabriela Matečná šéfovala pozemkovému fondu nosila kratšie mikádo so svetlými prelivmi, aký nosila aj televízna hviezda Majka z Gurunu. Dnes ku dlhšiemu účesu pribudli extravagantné dioptrické okuliare s farebným rámom, ktoré celkový dojem osviežia.

Martina Lubyová pred nástupom do funkcie a v súčasnosti

Zaneprázdnená vedkyňa a štýlová madam. Azda najvýraznejšiu zmenu podľa hodnotených politikov podstúpila ministerka školstva. Nezbedné kučery a okuliare nahradili vyrovnané upravené vlasy, farba je živšia, pribudlo jemné líčenie a elegantný rúž. Taktiež okuliare kopírujú viac súčasné trendy.

Lucia Žitňanská, exministerka spravodlivosti (Most–Híd) v roku 2010 a 2017  (foto TASR)

Spoznali by ste ju? Pred ôsmimi rokmi exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská nosila krátky „šik-strih“, ktorý si pri množstve práce nevyžaduje náročnú starostlivosť, zároveň omladzuje. V súčasnosti zvolila dlhšie vlasy a taktiež jej tvár zdobia výraznejšie okuliare, ktoré zvýrazňujú decentnosť.

Prepáčte, ale momentálne neexistujú žiadne ankety.

 

 

 

Môže vás zaujímať

Vo veku 98 rokov zomrela legendárna baletka Alicia Alonsová