Jednou vetou

Predstavenia v SND sú zrušené do odvolania

Slovenské národné divadlo

Foto: Michal Psota

Historická a nová budova SND budú uzatvorené minimálne do 30. marca 2020.

Predstavenia v Slovenskom národnom divadle (SND) sú zrušené do odvolania. Generálny riaditeľ SND Peter Kováč vydal príkaz o predĺžení uzatvorenia historickej a novej budovy SND ako aj Umelecko-dekoračných dielní SND minimálne do 30. marca.

Rešpektujúc vyhlásenie vlády SR o mimoriadnom stave tak urobil po dnešnom zasadaní Štábu civilnej ochrany SND. Ako informovala Izabela Pažítková zo SND, na zasadaní tiež konštatovali, že k dnešnému dňu neevidovali žiadne ďalšie prípady nakazenia novým koronavírusom medzi zamestnancami SND.

Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia neuskutočnené pre situáciu s koronavírusom, majú možnosť požiadať o vrátenie vstupného e-mailom na adrese rezervacie@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a k žiadosti priložiť naskenované vstupenky na refundáciu. Na žiadosti návštevníkov bude SND reagovať najskôr po 30. marci.

Slovenské národné divadlo sa v s súvislosti s výzvou, ktorú vyhlásilo, pod názvom Podajte kultúre záchranné koleso obracia na divákov, aby kultúre, ak je to v ich možnostiach, podali „záchranné koleso“. „Aby pomohli preklenúť toto ťažké obdobie tým, že si nebudú nárokovať vrátenie vstupného za zrušené predstavenia. Mnohí z divákov sa k tejto iniciatíve už pridali. Patrí im za to naše uznanie a vďaka,“ uviedla Pažítková.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu a prijala ďalšie opatrenia, ktoré sú v platnosti od dnes.

Ide o ďalšie zatváranie prevádzok, pričom platí, že sa to netýka potravín, drogérií, lekární či vybraných služieb, akými sú napríklad banky či poisťovne.

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu