Jednou vetou

Prezident Kiska: Budem asi pár dní šepkať, hlasivky mám v Pjongčangu

Prezident SR Andrej Kiska a Danka Barteková počas hokejového zápasu Slovensko-Rusko na ZOH Pjongčang 2018

foto: facebook

Nenechal si ujsť výkony našich športovcov. Zimné olympijské hry 2018 (ZOH) prezident Andrej Kiska zobral s plnou vážnosťou a na športoviskách to dal poriadne najavo, neskrýval žiadne emócie. Bol pri tom ako sme získali prvú striebornú medailu v biatlone, povzbudil Žampovcov, Medlovú a dokonca pri hokeji našich s Ruskom si na štadióne v Pjongčangu vykričal hlasivky s Bartekovou.

Zatiaľ čo sa na domácej pôde vedú dohady, či bude alebo nebude kandidovať opäť na prezidenta (v r. 2019), odletel pred pár dňami prezident Andrej Kiska povzbudzovať športovcov priamo do Pjongčangu. V dejisku ZOH 2018 sa stretol s viacerými našimi reprezentantmi, ktorých povzbudil, tešil sa s nimi z dosiahnutých výsledkov a na pár dní tak mohol „vypnúť“ od politiky.

Už v pondelok (19. 2.) ho čaká oficiálna návšteva Rakúska a ďalší pracovný program. Je dosť možné, že pár dní bude teraz šepkať, keďže pri povzbudzovaní dal riadne zabrať svojím hlasivkám.  Len sa na to pozrite, ako sa má správne fandiť!

Do toho! Takto to vrelo na štadióne v Pjongčangu pri hokeji Slovensko – Rusko (vyhrali sme 3:2)

Môže Vás zaujímať: Čo hovorí na výkon hokejistov Lintner a Golonka?

Pri mávaní vlajkou na hokeji mu asistovala naša úspešná strelkyňa z Londýna 2012 a vlajkonosička Danka Barteková, ktorá je zároveň členkou MOV:

Prečítajte si aj: Slovenský dom v Pjongčangu je plný dobrej nálady

Dala to, máme striebro! Prezident neskrýval radosť, keď Nasťa Kuzminová získala pre Slovensko prvú medialu z tejto olympiády:

Prečítajte si aj: Netuším, ako je to s Kiskom, ale toto si myslím o Ficovi

Chalani, jeden úsmev a želám veľa síl: Prezident povzbudil našich slalomárov – Žampovcov:

Prečítajte si aj: Aká je nálada v olympijskej dedine?

Ako vyhrať medailu? Možno aj o tom prehodili reč prezident SR Andrej Kiska a snoubordistka Klaudia Medlová:

Prečítajte si aj: Prezident mi nepovedal, ako sa rozhodol

Čo budeme kričať? Pri fandení mu pomohol aj minister zahraničných vecí a momentálne predseda 72. Valného zhromaždenia OSN, Miroslav Lajčák:

 

Môže vás zaujímať

RTVS prinesie divákom televíznu verziu talkšou Boris & Bambor