Prezidentská kandidátka bojuje o voličov

Neuveríte, ako sa Drobová zviditeľnuje. Na očiach ju kľudne môžete mať aj každý deň

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Kanditáti na prezidenta bojujú už teraz o priazeň svojich voličov na každom rohu. Na to, aby na jar vyhrali a zasadli do prezidentského paláca potrebujú získať čo najviac hlasov. Keď uvidíte túto fotografiu (nižšie), neuveríte, ako sa niektorí rozhodli zviditeľňovať a zabojovať o najvyšší post v tomto štáte!

Pridajte sa k nám na facebooku – viac nájdete tu

Niektorých v polovici septembra šokovala, iní tvrdia, že sa to dalo od nej čakať.Teraz vám však chcem povedať niečo, čo odo mňa nikto nečaká. Mám 44 rokov, vzdelanie, skúsenosti a hlavne energiu, aby som sa pustila do najväčšieho poslania v mojom živote,“ týmito slovami ohlásila moderátorka a riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová svoju kandidatúru na prezidenta.

Prezident Zeman vyznamená Michala Davida aj padlých vojakov

Drobová sa tak pridala ku doteraz už pätnástim známym kandidátom na tento úrad. Je o nej známe, že sa púšťa väčšinou len do projektov, ktoré majú veľké šance na úspech. O tom, kto napokon zasadne do prezidentského kresla po Andrejovi Kiskovi, rozhodnú Slováci na jar 2019. Už teraz je však jasné, že o voliča sa bude všemožne bojovať doslova na každom rohu.

Boj o prezidenta. Čo poviete na tieto „postavičky“?

Náš čitateľ si na obedovom menu v klasickej vývarovni všimol niečo nezvyčajné. Po tom, ako si dobre prezrel ponuku, neváhal a fotografiu nám poslal do redakcie. V skutku to môže pripomínať veľmi nenápadnú kampaň Gabriely Drobovej. K bežným ľudom má teraz neobyčajne blízko oproti svojím súperom. Jej meno sa totiž ocitlo na jedálnom lístku!

„Ja som ani nevedela, že kandiduje, určite s ňou nie sme dohodnutí,“ vyjadrila sa vedúca kuchyne v bratislavskej reštaurácii, kde sa incident odohral a dodala s úsmevom: „Snáď neodlákame teraz zákazníkov a nedostaneme pokutu za kampaň, lebo naozaj to s ňou nemá nič spoločné. Ešte sa poradíme, čo variť v čase moratória na budúci rok, ale aj tak u nás vedie slepačia.“

Ponukové menu reštaurácie v Bratislave, kde sa ocitlo meno prezidentskej kandidátky, 8. 10. 2018 / foto: tc | foto: tcf

Prezidentský prieskum: Najvyššie šance má zatiaľ Mistrík

Kandidáti musia spĺňať niekoľko kritérií – v deň voľby dosiahnuť vek aspoň 40 rokov, ich kandidatúru podporí aspoň 15 poslancov NR SR, alebo vyzbierajú 15-tisíc podpisov od občanov. To už podľa medializovaných informácií spĺňajú Milan Krajniak, Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Bohumila Tauchmannová, Štefan Harabin či Juraj Zábojník. Očakáva sa, že tak urobia čoskoro aj ďalší.

Svojich kandidátov zatiaľ neohlásili SMER-SD a stále zahmlieva aj koaličná SNS. Premiér Peter Pellegrini aj minister zahraničia Miroslav Lajčák svoju kandidatúru už vylúčili. V kuloároch sa skloňuje podpredseda vlády Richard Raši a najnovšie poslanec Dušan Jarjabek.

Chcete dostávať pravidelne naše novinky? Prihláste sa TU

Národniari uvažovali, že na tento post nominujú ženu, ale čoraz viac sa objavujú informácie, že by tak mal urobiť šéf strany a parlamentu Andrej Danko. Predseda SNS v minulosti vyhlásil, že by túto pozíciu ľavou-zadnou zvládla aj niektorá z jeho ministeriek (Matečná, Lubyová) a istý čas mal v hľadáčiku aj hereckú legendu Štefana Kvietika (84).

Gabriela Drobová oznámila svoju kandidatúru na prezidenta SR:

Som hrdá Slovenka a chcem, aby nám bolo v našej prekrásnej krajine všetkým lepšie. Myšlienka bola príliš intenzívna, aby som ju ignorovala. Určite to poznáte aj vy z rôznych situácií v živote. V tejto chvíli netuším, čo sa na tejto ceste udeje a aký bude výsledok. Možno je mojou úlohou zmobilizovať mladých ľudí, ktorí politiku doteraz neriešili. Možno mám vyprovokovať niekoho oveľa lepšieho ako som ja, aby sa o tento post uchádzal…nechajme sa prekvapiť, čo prinesú najbližšie dni. Teraz vás veľmi pekne prosím. Ak máte čas, napíšte mi do komentu prvú reakciu, ktorú ste mali po vzhliadnutí videa. A nešetrite ma!???Som predsa jedna z vás. Veľmi pekne ďakujem za úprimnosť."Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike." Platon

Uverejnil používateľ Gabriela Drobova Nedeľa 16. september 2018

Môže vás zaujímať

VIDEO: Superstar Mašková nahrala Žár, prvý singel v češtine