Jednou vetou

Pri Počúvadle sa bude súťažiť v príprave kotlíkových špecialít

Pri najznámejšom zo štiavnických tajchov – Počúvadle – sa bude v sobotu 19. augusta odohrávať šiesty ročník gastronomicko zábavného podujatia Sitnianska paškrta. Súčasťou bude aj súťaž družstiev v príprave kotlíkových špecialít.

„Na rozdiel od iných podobných súťaží nie je zadaný druh jedla, iba aby sa na jeho prípravu použil kotlík. Fantázii a chutiam účastníkov sa medze nekladú, variovať je možné viaceré pokrmy,“ informoval Igor Kuhn z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Banská Štiavnica.

Návštevníci sa môžu tešiť i na zaujímavý hudobný program

V minulých ročníkoch sa varenia zúčastnilo vždy okolo desať družstiev. Prišli zo Štiavnice, z Baďana, z Banskej Belej, ale aj z Petrovca v Srbsku, dokonca z Dominikánskej republiky. Varili sa guláše, ale aj chobotnice, prasacie nôžky a cícer. Na výkon súťažiacich dohliadne a kulinárske umenie predvedie kuchár Luboš Rychvalský.

Súťažiaci i návštevníci sa môžu tešiť na hudobný program, organizátori nezabudli ani na deti.

„Celé podujatie bude už tradične slovenskými a českými hitmi sprevádzať skupina Sliačske Mokváne, na poludnie vystúpia heligonkárky sestry Bacmaňákové. Pre deti je prichystaná vyhliadková jazda na konskom povoze a maľovanie na tvár,“ dodal Kuhn s tým, že program ukončí ľudová zábava.

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií