Jednou vetou

Prídťe si užiť sobotu plnú dobrého jedla, navyše s bezplatným odvozom!

Dnes, v sobotu 2. septembra bude v Slovenskom Grobe 2. ročník gastronomického podujatia Kráľovstvo husaciny. Sedem cechových prevádzok bude od 11. hodiny k dispozícii návštevníkom s ponukou pečených husí, lokší, pečienky či štrúdlí. Nebude chýbať degustácia burčiaku, vína ani kultúrny program. Medzi cechmi bude premávať vláčik. 

Kráľovstvo husaciny vlani slávnostne otvorili odhalením trojmetrovej sochy husi na verejnom priestranstve. Tá sa stala symbolom dlhodobo typickej gastronomickej špeciality v tejto obci, aj atrakciou pre návštevníkov, pri ktorej sa radi fotografujú.

Nový produkt cestovného ruchu nadväzuje na predchádzajúcich 16 ročníkov Dňa otvorených dverí Cechu husacinárov. Zapojením miestnej a regionálnej samosprávy i krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism (BRT) sa vplyvom ich marketingu zvyšuje záujem hostí.

„Je to krásny nový produkt, ale pre nás domácich viac ako storočná tradícia. No husacinársky gastronomický zážitok sa vylepšuje, skultúrňuje, čo prospieva aj návštevnosti obce,“ povedal starosta Slovenského Grobu Štefan Gašparovič.

Najesť sa ako kráľ môže ktokoľvek

„Husacinárska sezóna bývala do 15. decembra a v tomto roku do Grobu chodili hostia už aj v zimných mesiacoch. Na sobotné Kráľovstvo husaciny príde Mária Terézia a bude korunovať kráľa husaciny. Bude prezentácia kráľovského obeda, ako sa voľakedy dávno hodovalo. Tiež farmárske trhy s 20 stánkami, ochutnávka regionálneho piva, koncerty skupiny Polemic, Igora Kmeťa a iných. Už je to väčšie kultúrno-spoločenské podujatie,“ predstavil program Dobrocký.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zabezpečí bezplatnú dopravu spod Mosta SNP v Bratislave do Slovenského Grobu s odchodmi o 11., 13., 15., 17. a 19.30 h. Naspäť od 16. h v dvojhodinových intervaloch do 24. h.

„Z nového cestovného poriadku Dopravného podniku Bratislava sme sa dozvedeli, že od 1. septembra tam nebude zabezpečovať dopravu, preto sme po dohode so spoločnosťou Slovak lines dohodli ich autobusovú obslužnosť. Táto prímestská doprava bude pokračovať v doterajšom harmonograme, ale nie cez Vajnory, takže obyvatelia Chorvátskeho Grobu a Čiernej Vody budú v Bratislave o niečo skôr,“ zdôvodnil Csáder.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte