Jednou vetou

Pripravujú film o Černákovi. Tvorcovia sľubujú extra napätie

Mikuláš Černák

foto: TASR

Málokto by ešte predčasom povedal, že filmárov zaujme príbeh mafiánskeho bosa M. Černáka. Predstavte si, tvorcovia už na ňom tvrdo makajú. Čoskoro príbeh kedysi najobávanejšieho šéfa podsvetia na Slovensku uvidíme filmovom plátne. Inšpirovali sa tvorcovia príbehom od susedov z Česka? Film Kajínek si dnes už hlavný hrdina môže pozrieť na slobode, vďaka minuloročnej amnestii prezidenta M. Zemana.

Začiatkom roka 2019 sa začne nakrúcať drsný thriller o Mikulášovi Černákovi. Exkluzívne práva na filmové spracovanie životného príbehu najznámejšieho mafiánskeho bosa získala česká produkčná spoločnosť NOGUP Agency, ktorá stojí za filmami Czech Made Man, Hranaři či Lída Baarová. Predpokladaný termín kino premiéry je prvý štvrťrok v roku 2020.

Nenápadná. Takto nakupuje SuperStar

„Aktuálne je film vo fáze príprav a koprodukčných rokovaní. Mená hercov a režiséra budú známe neskôr,“ za producenta pripravovanej snímky informoval Rado Mešša. Ako ďalej uviedol, produkcia do filmu plánuje medzinárodné obsadenie: „Vďaka ktorému sa postupne určite objavia zaujímavé a možno aj nečakané mená, ktoré na filmovom plátne oživia príbehy zo slovenského podsvetia 90. rokov.“

Čo ste to urobili môjmu ockovi? Rozzúrená dcéra Paris Jackson.

Filmová spoveď mafiánskeho bosa, ktorý mal kedysi veľký vplyv a dnes si odpykáva doživotný trest za mnohonásobné vraždy, pri ktorých so svojím gangom kruto likvidoval konkurenciu a údajne pracoval aj na objednávku tajnej služby a vysokých biznisových a politických kruhov, má byť silným mementom a reflexiou na dobu len nedávno minulú.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte