Jednou vetou

Pripravujú muzikál o kráľovi popu

Michael Jackson (†50)
Správcovia pozostalosti po Michaelovi Jacksonovi a spoločnosť Columbia Live Stage v utorok odhalili plány na vznikajúci muzikál, inšpirovaný životom zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona. Správcovia aj spoločnosť veria, že premiéru muzikálu uvedú na newyorskom Broadwayi do roku 2020, informovala v utorok tlačová agentúra AP.

Autorkou libreta bude dvojnásobná držiteľka Pulitzerovej ceny Lynn Nottageová. V muzikáli, ktorého názov zatiaľ nezverejnili, použijú rozsiahly zoznam piesní kráľa popu. Režisérom a choreografom bude laureát amerických divadelných cien Tony Christopher Wheeldon.

Čo ste to urobili môjmu ockovi? Rozzúrená dcéra Paris Jackson.

Predstavitelia postáv muzikálu zatiaľ nie sú známi.

Ide o jeden z posledných projektov, ktoré na javisku predstavujú životy popových hviezd spolu s ich najlepšími piesňami, píše AP.

Prečítajte si tiež: Nový muzikál RND prináša príbeh Milana Rastislava Štefánika

Michael Jackson získal počas svojej kariéry 13 hudobných cien Grammy. Medzinárodnou hviezdou sa stal v roku 1983 po vydaní albumu Thriller. Ten sa s vyše 50 miliónmi predaných nosičov stal najpredávanejším albumom všetkých čias. Spevák zomrel 25. júna 2009 vo veku iba 50 rokov na predávkovanie preparátom Propofol.

Nottageová napísala scenár k hrám ako Sweat, Intimate Apparel, By The Way, Meet Vera Stark či Ruined. Wheeldon bol režisérom a choreografom broadwayskej hry An American in Paris.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte