Protest v uliciach Bratislavy: Neuveríte, ktorú celebritu sme prichytili v dave!

Ktorá slovenská celebrita sa zúčastnila protestného pochodu?

foto: Martin Rinčo/hlavné.sk

Slovensko momentálne zažíva sériu protestných pochodov na počesť zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý odhaľoval kauzy siahajúce do vysokej politiky a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. V Bratislave sme v stredu podvečer v dave stretli aj známeho herca a moderátora. Pozrite sa, kto bol v dave na námestí.

V posledných dňoch sa na viacerých miestach Slovenska organizujú viaceré pochody na protest proti vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Dvojica sa mala začiatkom mája postaviť pred oltár, ale po uplynulom víkende im zdrvení príbuzní musia vystrojiť poslednú rozlúčku v ich rodných obciach. Martinu pochovajú v piatok popoludní v Gregorovciach (okr. Prešov), pohreb Jána Kuciaka je cez víkend, pochádzal zo Štiavnika (okr. Bytča).

Môže Vás zaujímať: Takto vyzeral prvý protestný pochod v Bratislave

Ľudia protestujú v centre hlavného mesta. foto: hlavné.sk | foto: hlavné.sk

Na protest, ktorý sa konal v stredu na námestí SNP v Bratislave prišlo mnoho ľudí vyjadriť svoj názor na situáciu z týchto dní. Medzi nimi bol i herec a moderátor Štefan Skrúcaný a položili sme mu zopár otázok.

Prečítajte si aj: Čo bude ďalej v najbližších dňoch?

Ako vnímate celú situáciu?

,,V anarchií sa žiť nedá! Jednoducho to už zašlo za nejakú poslednú možnú hranicu občianskej tolerancie a preto si myslím, že by ľudia mali dať verejne najavo, že v takomto štádiu anarchie sa žiť nedá,“  povedal Skrúcaný názor ohľadom celej situácií.

Zúčastníte sa aj ďalších protestov?

,,Pôjdem určite aj na piatkový, pokiaľ môžem a čas mi to umožní. Nepôjdem ako rečník, ale ako každý normálny občan, lebo si myslím, že Slovensko má jeden veľký problém,“ pokračuje Skrúcaný.

Pridajú sa aj kolegovia z branže?

,,Ja pôjdem zrejme sám, s jedným, alebo dvoma kamarátmi. Umeleckú branžu neaktivizujem. Toto berie každý individuálne ako ja podľa mňa,“ prezradil na záver Štefan Skrúcaný.

Herec a moderátor Štefan Skrúcaný na proteste v Bratislave. (foto: Martin Rinčo)

Piatkový pochod bude s účasťou prezidenta

Prezident SR Andrej Kiska sa v Bratislave zúčastní spomienky na zavraždených novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú. Informovala o tom Kancelária prezidenta SR.

Pietny sprievod v Bratislave ako spomienka na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú sa uskutoční v piatok o 17.00 h. Zvolávateľmi sú Peter Nagy a Katarína Nagy Pázmány, ktorí Kuciaka osobne poznali. Pochod sa začne na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí.

Okrem Bratislavy budú v rovnakom čase pochody aj v Martine, Brne a Banskej Bystrici a nie je vylúčené, že sa pridajú ďalšie mestá. S organizáciou sa rozhodli pomôcť aj študenti z Veľkého protikorupčného pochodu.

Tu nájdete prehľad o ďalších akciách, ktoré sa v piatok a v nedeľu organizujú:

foto: facebook

 

Môže vás zaujímať

Slovenská Cruella de Vil. Toto Cibulková naozaj prehnala!