Jednou vetou

Prvá tohtoročná šou J.Banáša patrila B. Szelidovej, jej nové CD prišli pokrstiť Cigánski diabli

V prvom tohtoročnom dieli svojej šou sa Jozef Banáš takmer nedostal k slovu

zdroj: TASR

Hosťom prvej tohtoročnej talkshow spisovateľa Jozefa Banáša Na kus reči v Stredisku kultúry Bratislava - Nové Mesto bola v utorok (6.2.) Brigita Szelidová. Speváčka dominovala prevažne hudobnému večeru, počas ktorého zazneli aj piesne When I Fall in Love, Pán či Lolitka.V Banášovej šou hrali prím Cigánski diabli, B. Szelidová pokrstila Duets

„Inšpirovala nás k tomu, aby sme urobili muzikál Lolitka. Už sa na to veľmi tešíme,“ prezradila Brigita Szelidová, finalistka súťaže X factor, ktorá sa na hudobnej scéne pohybuje takmer tridsať rokov. Speváčka s výnimočným hlasom predstavila publiku aj svoju talentovanú dcéru Terezu.

Hlavne však spolu s producentom, uznávaným jazzovým skladateľom a klaviristom Ľubošom Šrámekom, odprezentovali CD Duets, ktoré vydal Hudobný fond. Szelidová na debutovom albume ladenom do funky, jazzu, swingu či soulu spieva s Cigánskymi diablami, Anitou Soul, Karolom Csinom, Richardom Csinom, Robom Opatovským či Igorom Kmeťom.

„Je to moja životná výpoveď, spievajú so mnou speváci a kamaráti, s ktorými som spievala celý život,“ vyhlásila Brigita. Album pokrstil speváčkin dlhoročný kamarát Fredy Ayisi, s ktorým si zaspomínali na hudobné začiatky.

Duets do života uvítali aj Cigánski diabli

Tých pred slávnostným aktom Jozef Banáš vyspovedal i na tému osobného muzikantského šťastia či koncertovania v zahraničí. „Pre mňa bol najväčším zážitkom vystupovať v Južnej Kórei, tam je publikum najvzdelanejšie, čo sa týka hudby,“ prezradila Silvia Šarköziová.

Jej manžela Ernesta kórejské publikum rovnako príjemne prekvapilo, ale podľa neho je hudobne najinteligentnejšie publikum v Nemecku: „História tam zohrá obrovskú úlohu, najväčší skladatelia boli odtiaľ. Poznajú všetko a v každej rodine sa učia hrať na nejaký hudobný nástroj.

Jozef Banáš sa počas svojej prvej talkšou v roku 2018 k slovu príliš nedostal, prevahu mali mnohopočetní hudobníci a ich umenie. Pre TASR však potvrdil, že si na svoje konto pripísal ďalšie úspechy. V najbližších dňoch sa chystá do Ankary, kde mu vychádza najprekladanejší slovenský román “ Zóna nadšenia“.

Môže vás zaujímať

FOTO: To je ale premena! Bývalá televízna hviezda zmenená na nepoznanie