R. Kelly v prvom rozhovore od obvinenia poprel sexuálne obťažovanie

R. Kelly

foto: Facebook

Americký spevák R. Kelly poprel obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktoré voči nemu vzniesli štyri ženy. Hudobník sa tak vyjadril v prvom rozhovore, ktorý poskytol od svojho februárového obvinenia.

„Nič také som nespravil! To nie som ja! Bojujem o svoj všivavý život!“ vyhlásil Kelly v interview, ktoré v stredu odvysiela stanica CBS.

Amercký herec Spacey čelí žalobe zo sexuálneho obťažovania

Rozhovor prichádza po tom, ako sudca okresu Cook County v štáte Illinois stanovil na pojednávaní kauciu na jeho prepustenie vo výške milión dolárov, z ktorej musel hudobník zaplatiť desať percent.

Tri prípady sa podľa prokuratúry vzťahujú na ženy, ktoré boli v čase údajného obťažovania v rokoch 1998-2010 neplnoleté. Prokuratúra vzniesla proti Kellymu (52), bývalému profesionálnemu basketbalistovi, desať bodov obžaloby.

„Nie je to pravda – či sú to staré fámy, nové fámy alebo budúce fámy,“ zdôraznil podľa tlačovej agentúry DPA v rozhovore Kelly, ktorého v roku 2008 súd oslobodil od obvinení z výroby detskej pornografie.

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

V januári však televízna stanica Lifetime odvysielala seriál, v ktorom niekoľko žien obvinilo speváka z toho, že mal sex s dievčatami mladšími ako 16 rokov. Ďalší svedkovia tvrdili, že sa k ženám správal ako k sexuálnym otrokyniam.

Kelly patrí k najpredávanejším popovým spevákom v USA. Medzi jeho hity patria skladby Ignition, I Believe I Can Fly či Bump N‘ Grind. Okrem toho je aj skladateľom a producentom, pričom v minulosti trikrát získal cenu Grammy.

Môže vás zaujímať

Česká skupina Verona vydala novú verziu hitu Náhodou, prizvala si Michala Davida