Radi športujete? Vďaka novej appke prispejete na dobrú vec!

Či sa pridáte k organizovaným behom cez aplikáciu alebo sa rozhodnete pre zažitie atmosféry s ďalšími tisíckami bežcov je na vás

foto: ilustračné, pixabay

Svetového charitatívneho behu sa už vďaka aplikácii možno zúčastniť hocikde. Piaty ročník masového charitatívneho behu Wings for Life World Run sa uskutoční v prvú májovú nedeľu (6.5.) s tradičným celosvetovým štartom o 13. hodine. Preteky, ktoré nemajú rovnakú dĺžku ani cieľovú čiaru, sú organizované pre tých, ktorí nemôžu behať. Sú to vozičkári a výťažok z podujatia ide na výskum poranení miechy.

„Tento rok sa myšlienka behu rozšíri do sveta aj vďaka aplikácii. Tá umožňuje bežať skutočne kdekoľvek s virtuálnym stíhacím vozidlom v pätách. Vybehnúť spoločne s ďalšími účastníkmi zo všetkých kútov planéty je možnosť na Slovensku alebo v niektorej z desiatok lokalít sveta.

Či sa pridáte k organizovaným behom cez aplikáciu, rozhodnete sa pre zažitie atmosféry s ďalšími tisíckami bežcov v jednej z trinástich vlajkových lokalít alebo si zorganizujte svoj vlastný App Run, stanete sa súčasťou jedného z najväčších charitatívnych podujatí na svete. Stačí si vybrať jednu z možností, zaregistrovať sa a v nedeľu byť na štarte,“ informuje Monika Viňanská z organizačného výboru podujatia.

Od roku 2014 pritiahol tento projekt vyše 435.000 účastníkov v 58 krajinách

Spoločne odbehli 4,2 milióna kilometrov a vyzbierali takmer 20 miliónov eur pre nadáciu Wings for Life. Podujatia sa môže zúčastniť každý bežec, nebežec či vozičkár a štartovné poplatky s príspevkami idú v plnej výške na spomínaný zdravotnícky výskum.

„Slovensko je súčasťou tohto unikátneho behu od začiatku. Počas štyroch ročníkov ho v Bratislave podporilo takmer 10.000 účastníkov, vrátane ambasádorov, ktorými sú aj Filip Tůma, Jana Dukátová či Matej Sajfa Cifra,“ dodala Viňanská.

 

Môže vás zaujímať

Fashion week v Sao Paulo: Jedinečná brazílska móda!