Rakúska formácia HVOB opäť vystúpi v Bratislave

Elektro-popové duo HVOB sa po roku opäť vracia na Slovensko v rámci svojho jesenného európskeho turné. Po úspešnom koncerte minulý rok na festivale Grape však tentoraz Rakúšania vystúpia v klubovom prostredí, z ktorého vzišli. V bratislavskom Majestic Music Clube sa predstavia s vlastnou svetelnou šou 22. októbra.

HVOB na koncerte odohrajú pesničky z posledného albumu Silk v kompletnej zostave – teda aj so špeciálnym hosťom, britským gitaristom Winstonom Marshallom. Pôjde o večer plný tanečných beatov a melodického techna, pričom kapela predvedie o niečo temnejšiu polohu, než boli poslucháči zvyknutí.

Aktuálna nahrávka Silk je ako stret dvoch svetov: techna a indie; melancholickosť zasneného hlasu Anny Müller a chladný rovný beat Paula Wallnera v zajatí progresívnej elektroniky. Rakúske duo je často považované za zázrak súčasnej tanečnej scény, o čom svedčí aj ich raketový štart na koncertné pódiá.

Od roku 2013 v kolotoči neprestajných koncertov

Od začiatku si ich podchytil prestížny nemecký label Stil Vor Talent a ich debut HVOB (2013) roztočil kolobeh neprestajného koncertovania na domácich pódiách. Na tie svetové ich vyniesla strhujúca audiovizuálna šou prelomového albumu Trialog (2015), kde neprestávajú prekvapovať svojou sviežosťou.

Nepochybným míľnikom je aj ich nadväzujúci album Silk (2017), ktorý s ľahkosťou a intenzitou mieša rozmanité farby zvukov, naživo vyžarujúce takmer hypnotickú temnejšiu energiu. Úspech spolupráce s oceňovaným britským multiinštrumentalistom Winstonom Marshallom na seba nenechal dlho čakať, pretože ich úvodná skladba The Blame Game sa stala okamžitým hitom. 

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto