Jednou vetou

Raper Separ zbiera úspechy s novým albumom Pancier, predstaví ho na turné

Separ, jeden z najlepších hiphopových interpretov na slovenskej aj českej rapovej scéne, vydal nový album s názvom Pancier. Je jeho treťou „sólovkou“, na ktorej sa vyspovedal z ťažkých životných situácií. Nahral ho rekordne rýchlo, za tri mesiace.

Mladý hudobník a manžel speváčky Tiny ponúka týmto albumom hlbokú intímnu výpoveď. Silné témy, na ktoré jeho fanúšikovia čakali, majú obrovský úspech. Pancier je po pár týždňoch od vydania už platinový a Separ ho predstaví na turné, ktoré štartuje 30. septembra.

„Mal som ťažké detstvo. Neskôr, v pubertálnom veku, som bol dosť nezodpovedný, rozlietaný, veľa som pil, bil som sa. Bol som všelijaký a začal som si tie veci uvedomovať až po určitých životných fackách. Po čase som si osvojil malé dieťa, ktoré mám veľmi rád a mám s ním vybudovaný výborný vzťah.

Po všetkých týchto životných etapách sa mi narodila vlastná dcéra, vďaka ktorej som si uvedomil skutočné hodnoty v živote a stal sa tak otcom na plný úväzok. Skočil som rovnými nohami do otcovstva z raperského prostredia, čo nie je úplná sranda, a zvládol som to,“ uviedol pre médiá Michael Separ Kmeť.

Ultrarýchla kreativita

Album ponúka 17 piesní a je mimoriadne úspešný. „Od vydania posledného albumu som v sebe nazbieral toľko tém, že tento album som napísal za tri mesiace. Je to úplná rarita, väčšina raperov píše album rok až dva, niektorí aj sedem. Pokiaľ ide o texty a rap, robil som ich sám.

Na albume hosťuje špička česko-slovenského rapu – Rytmus, Majk Spirit, Ektor, Kali a ďalší, ktorí budú aj súčasťou mojej pripravovanej Pancier Tour. Celé to mal pod zvukárskou taktovkou Matej Straka, výborný umelec a človek, s ktorým som si dokonale rozumel,“ dodal Separ.

Separ Pancier Tour 2017 sa začne 30. septembra v Hradci Králové, ďalšími zastávkami budú Trenčín (6.10.), Nové Zámky (7.10.), Prešov (14.10.), Brno (21.10.), Banská Bystrica (28.10.), Trnava (31.10.), Ostrava (11.11.), Praha (17.11.) Bratislava (25.11.) a Prievidza (1.12.). „Turné bude prierezom mojej doterajšej tvorby, no najviac pesničiek zahrám z nového albumu,“ uzatvoril Separ.

Michael Kmeť (*18.11.1986, Bratislava), známy pod umeleckým menom Separ alebo Monsignor Separ, je jeden z najpriamočiarejších raperov. Na hudobnej scéne je aktívny od roku 2001, začínal v skupine 2kusy, ktorá mala pôvodne reprezentovať bratislavskú mestskú časť Dúbravka. Po viacerých zoskupeniach sa Separ rozhodol pre sólovú dráhu, keď v roku 2012 vydal debutový album Buldozér. V marci 2014 vyšiel jeho druhý sólový album s názvom Pirát. Pancier je jeho tretím sólovým projektom.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte