Rimania svoj vianočný stromček v centre mesta nazývajú „Prašivec“

Pochmúrne konáre vianočného stromčeka na Piazza Venezia

Foto: TASR/AP

Vianočný stromček v talianskej metropole Rím opadáva tak rýchlo, že sa stal predmetom žartov obyvateľov mesta, napísala v utorok agentúra AP.

Dvadsaťjeden metrov vysoký stromček, ktorý slávnostne rozsvietili 8. decembra, začal strácať ihličie takmer okamžite potom, čo ho vztýčili na rímskom hlavnom námestí Piazza Venezia.

Poľský stromček vo Vatikáne je živý a zdravý

Rimania svoj stromček nazvali „Prašivcom“. Starostku Virginiu Raggiovú podpichujú, že ide o poľutovaniahodne vyzerajúceho jedinca, ktorého preprava z regiónu Južné Tirolsko navyše stála 48.000 eur.

Napriek 600 strieborným vianočným ozdobám, ktoré stromček okrášľujú, navodzujú jeho opŕchnuté konáre podľa mnohých na Piazza Venezia skôr pochmúrnu ako slávnostnú náladu.

Kritici tiež poukazujú na to, že „konkurenčný“ stromček vo Vatikáne, ktorý bol dovezený z Poľska, je živý a zdravý. Mesto na kritiku reagovalo vyhlásením, že príčiny chradnutia stromčeka vyšetrí.

Oficiálny vianočný stromček mesta Rím, ktorý miestny obyvatelia nazývajú Prašivec. Rím 19. decembra 2017 | Foto: TASR/AP

Môže vás zaujímať

Kňažko pokrstil svoju knihu symbolicky silnými slovami