Jednou vetou

Robte s tým už niečo! Odkazujú organizátori vernisáže

Vernisáž Shut-Up! Hlas demokracie v ohrození Zľava: Štefan Hríb, Róbert Slovák, Mykola Kovalenko

Zdroj: hlavne.sk/HF

Šesť mesiacov ubehlo od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Táto téma je žiaľ ešte stále aktuálna. Umelci a grafici z celého sveta zareagovali na výzvu grafického dizajnéra Mykolu Kovalenka, ktorý zorganizoval vernisáž pod názvom Shut Up! - Hlas demokracie v ohrození. Boli sme sa pozrieť.

„Celá situácia, čo sa stala, s nami veľmi pohla. Naša práca je okrem iného aj o komunikácii. Takže by sme nemali mlčať. Povedali sme si, že nebudeme robiť nič samostatné, skôr sa pridáme k aktivitám, ktoré už sú inde rozbehnuté,“ podotkol na otvorení spoluautor akcie Róbert Slovák.

Škandál u Lajčáka: Funkcionár ministerstva šoféroval opitý

Zorganizovať vernisáž bolo primárne nápadom grafického dizajnéra Mykolu Kovalenka spolu s kreatívnou riaditeľkou Lenkou Slovak Bonovou. Zrealizovať celú ideu trvalo približne dva mesiace.

Chcem dostávať novinky – Newsletter

Existuje cieľ?

Ako povedal Róbert Slovák, cieľom je neustále pripomínať, že udalosti, ktoré sa udejú na Slovensku sa týkajú celej spoločnosti. Podľa neho majú zásadný vplyv na celý svet. „To, že ekvádorskí, japonskí, čínski, ruskí, kanadskí a iní dizajnéri nám posielali svoje práce, ktorá vypovedá o tom, že nežijeme v malej bubline,“ uzavrel R. Slovák.

Do rozvoja talentu sa oplatí zainvestovať. Tieto krúžky pre deti letia

Vernisáž plánujú organizátori rozšíriť aj do iných miest, dokonca aj do zahraničia. V minulosti sa konala na Ukrajine. V pláne je Poľsko, Česko, Mexiko, a oslovujú ich aj iné organizácie, napríklad divadelná Nitra, Filmový festival Jeden svet a iné.

Fotogaléria z vernisáže 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií