Jednou vetou

RTVS si pripomenie životné jubileum P. Hammela

Pavol Hammel

zdroj: TASR

RTVS si pripomenie okrúhle životné jubileum jedného zo zakladateľov slovenskej populárnej hudby, gitaristu a hudobného skladateľa Pavla Hammela vo svojom televíznom a rozhlasovom vysielaní. Informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Hammel bude hosťom v talkshow Anjeli strážni v predvečer svojich narodenín vo štvrtok 6. decembra, ktorú diváci Dvojky uvidia o 21.25 h. V nasledujúci deň, 7. decembra, odvysiela Dvojka o 10. h hudobno-dramatický film Dnes večer prídu Prúdy, následne o 10.25 h hudobný film Zimné sníčky a 10.50 h recitál Hammela s názvom Dnes už viem.

Hudobníci spomínajú: Mikuláša milujeme dodnes

„V popoludňajších hodinách zaradila do svojho programu o 16.45 h profilový dokument z cyklu GEN.sk. Na Silvestra o 20. h. prinesie Dvojka premiéru špeciálneho koncertu Pavol Hammel 70, ktorý pripomenie nielen hity tejto legendy populárnej hudby, ale aj kultovej kapely Prúdy. Počas večera zaspieva líder kapely Locomotiv GT Gábor Presser, Soňa Norisová, Andrea Zimányiová a Pezinský chrámový zbor Ad Una Corda,“ priblížila Rusnáková.

Zaujímavý a bohatý program pripravilo pri príležitosti jeho 70. narodenín aj Rádio Regina. Vo štvrtok 6. decembra si poslucháči môžu o 22.30 h vypočuť melódie Hammela v orchestrálnych úpravách. V piatok 7. decembra bude od 10. h. hosťom v bratislavskom štúdiu a o 23. h.

Zažite vianočnú atmosféru s IMT Smile! Poďte s nami na koncert

Rádio Regina vybralo jeho najzaujímavejšie vystúpenia zo živých koncertov z Bratislavskej lýry a Štúdia S. Na ďalší piatok 14. decembra sa od 23. h. dozvedia poslucháči o piesňach Hammela, ktoré zložil pre iných interpretov, ako sú napríklad Marcela Laiferová, Jana Kocianová, Eva Kostolányiová či Karol Duchoň a odvysiela tiež ukážky z koncertov.

Čerstvého sedemdesiatnika bude vo svojom pravidelnom programe Túto hudbu mám rád v Rádiu Slovensko hostiť Vlado Franc v sobotu 8. decembra od 13.05 h.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte