Jednou vetou

RTVS získa ďalšie peniaze zo štátneho rozpočtu

Budova RTVS
Budova RTVS v Mlynskej Doline.

Foto: TASR

Podľa dodatku Zmluvy so štátom, ktorú Rada RTVS v pondelok zobrala na vedomie, bude môcť verejnoprávny vysielateľ na výrobu programov využiť 1.129.110 eur. Celková alokácia zo zmluvy na tento rok sa tak po dodatku zvýši na 27.804.110 eur.

Jaroslav Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

„Navýšené prostriedky sú jednak výsledkom rozhodnutia vlády, ktorá vyčlenila peniaze na výrobu programov propagujúcich podujatia k 30. výročiu Nežnej revolúcie, rovnako tak ide o prostriedky, ktoré na programy vo verejnom záujme poskytli niektoré ministerstvá,“ ozrejmila hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Na výrobu programov v súvislosti s podujatiami 30. výročia Novembra ’89 získala RTVS 370.000 eur. „Z toho 320.000 eur bude použitých pre výrobu televíznych a 50.000 eur pre výrobu rozhlasových programov,“ dodala Rusnáková.

V košickom štúdiu RTVS vzniká Rómska rozhlasová dramatická družina

V prípade prostriedkov z rozpočtov ministerstiev RTVS vyrobí dodatočné diely seriálu Polícia (alokácia 129.360 eur z Ministerstva vnútra SR) i seriálu Moja diagnóza, venovaného téme prevencie onkologických chorôb (alokácia 29.750 eur z Ministerstva zdravotníctva SR). „Na základe dohody s Ministerstvom životného prostredia SR vyrobí RTVS desaťdielny seriál pre deti pod názvom Ekonauti, ktorý bude detského diváka edukačno-zábavným spôsobom oboznamovať s čoraz dôležitejšími témami environmentálnej problematiky a ochrany prírody. Na túto výrobu bude k dispozícii 600.000 eur,“ dodala Rusnáková.

Chaos v RTVS: Rezník, dokedy sa budeme pozerať na takéto trapasy?!

V súvislosti s predchádzajúcim dodatkom Zmluvy so štátom prerokovala Rada RTVS v máji zvýšenie disponibilných prostriedkov o 675.000 eur. Telerozhlas ich investoval do nákupu nových nástrojov pre Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a národnostného vysielania. Vláda SR v druhej polovici mája takisto rozhodla o deväťmiliónovej injekcii pre RTVS, ktorá mala predstavovať čiastočnú kompenzáciu za znížené príjmy z tzv. koncesionárskych poplatkov. Aj v tomto prípade išla hlavná časť príjmov na dofinancovanie vysielania a nákup licencií na športové prenosy.

Rezníkova RTVS má na krku ďalší škandál

Môže vás zaujímať

FOTO: To je ale premena! Bývalá televízna hviezda zmenená na nepoznanie