Jednou vetou

Sám doma a roky bežia. Toto že sú známe hviezdy z vianočnej klasiky?

Ako dnes vyzerajú zostarnutí herci z rodinnej komédie Sám doma?

autorská koláž hlavne.sk, Pinterest

Televízie s nimi prichádzajú so železnou pravidelnosťou takmer každé Vianoce. Dnes by ste ich vôbec nespoznali. Toto majú byť hviezdy zo známej rodinnej komédie Sám doma? Aj týchto hercov si podal zub času:

December so Cinema City: 8 filmov, ktoré si nemôžete nechať ujsť!

Bez nich by neboli Vianoce Vianocami. Známa kultová rodinná komédia o veľkej rodine a rodičoch, ktorí zabudli v zhone svojho syna v obrovskom dome (Sám doma) vysielajú televízie počas najkrajších sviatkov roka. Hlavnú úlohu šibalského blondiačika Kevina si zahral Macalua Culkin. Toho neskôr dobehla sláva i kráľovské honoráre, s ktorými zrejme nevedel, čo od dobroty. Tie mal rozflákať a dostať sa takmer na mizinu. Známe sú medializácie viacerých škandálov (najmä pre drogy a alkohol). Napokon sa prelúskal nemilou etapou života a dnes vraj už vedie ako tak znovu usporiadaný život. Pozrite si príbehy aj ďalších protagonistov známeho filmu:

Macaulay Culkin

Hlavná hviezda Kevin McCallister má teraz už 39 rokov. V prvom diely Sám doma mal malý Kevin iba 10 rokov a odštartoval ním svoju hviezdnu kariéru plnú vzostupov a pádov.

Jeho kariéra je popretkávaná rôznymi škandálmi, v ktorých hrajú dôležitú úlohu drogy a alkohol. Momentálne má svoj vlastný blog a internetovú stránku, kde uvádza reláciu Bunny Ears, kam si volá rôznych hostí a zabáva svojich fanúšikov.

VIDEO, KTORÉ V ROKU 2018 NATOČIL UŽ VEĽKÝ „KEVIN“ MACAULAY CULKIN PRE GOOGLE: (kliknite na náhľad)

 

Na svoju najznámejšiu úlohu samozrejme nezabudol a pravidelne sa k nej vo svojich vystúpeniach vracia. O svoj život sa delí na sociálnych sieťach a často aj tweetuje (zverejňuje krátke statusy na Twitteri).

Vianoce v zahraničí? V týchto mestách prežijete tie najkrajšie sviatky!

Spoločnosť Disney dokonca tento rok oznámila, že plánuje natočiť pokračovanie trháku Sám doma, avšak už s iným hereckým obsadením. Keď sa Macaulay dopočul o plánoch spoločnosti Disney, nedalo mu nezareagovať. Na sociálnu sieť Twitter pridal fotografiu seba a toho, ako by to vyzeralo, keby sa dej filmu Sám doma odohrával v súčasnosti.

Takže, asi takto:

 

Rozhovor: Riskovali sme, ale nezľakol som sa. Takto si Maťo Ďurinda spomína na november 89

Spoznali by ste ich?

Malý Kevin McCallister (vľavo) v roku 1990 a herec Macaulay Culkin v roku 2019 | Foto: 20th Century Fox, Instagram MC

 

Kalendáre, vence a štyri nedele. Poznáte význam známych adventných tradícií?

Policajt a bandit v jednom Joe Pesci alias Harry

Joseph Frank „Joe“ Pesci je americký herec, komik a hudobník a má 76 rokov. Vo filme Sám doma si zahral jedného z dvoch mokrých banditov Harryho. Počas svojej hereckej kariéry si zahral najmä záporákov.

FOTO: Speváčka Marcela Laiferová a bývalý šéf hasičov Nejedlý. Toto majú spoločné

Mohli sme ho vidieť v mafiánskych filmoch Vtedy v Amerike a v Mafiánoch. Práve Mafiáni mu vyniesli jediného oskara. Hral skoro v každej Smrtonosnej zbrani postavu Lea Getza. Momentálne ho môžete vidieť vo filme Ír (The Irishman), ktorý mal premiéru v novembri 2019. Režíroval ho oskarový Martin Scorsese a hra v ňom s hviezdami ako je Robert De Niro či Al Pacino.

 

Lupič Harry (vľavo) v roku 1990 a herec Joseph Frank „Joe“ Pesci v roku 2019 | Foto: Pinterest, Getty Images

 

UPÚTAVKA NA NAJNOVŠÍ FILM, V KTOROM HRÁ JOE PESCI: (kliknite na náhľad)

 

FOTO: Fotograf Tono Stano. Pri nohách mu ležali svetové hviezdy!

Komplic Daniel Stern alias Marv

Skoro dvojmetrový herec stvárnil zlodeja Marva, ktorý spolu s Harrym patrili k legendárnym mokrým banditom, ktorý išli po malom Kevinovi. Daniel má 62 rokov a hrá prevažne v amerických seriáloch a posadil sa aj na režisérsku stoličku. Strihol si aj malú epizódnu úlohu šerifa v obľúbenom seriáli Monk.

VIDEO: Deň, keď sme opäť začali cestovať. Pamätáte si na pád železnej opony?

Je otcom troch detí. Čo sa týka hrania vo filmoch moc šťastia nemá. Jeho filmová hviezda zhasla po filme Sám doma 2. Šťastie sa naňho usmialo až tento rok a môže sa pochváliť filmovou snímkou James vs. His Future Self, ktorý u nás asi tak skoro neuvidíme. Herec Joe Pesci alias Harry ostal jeho najlepším kamarátom aj v súkromí.

 

Zlodejský komplic Marv (vľavo) v roku 1990 a herec Daniel Stern v roku 2019 | Foto: Pinterest, Getty Images

 

FOTO: Česi to vedia! Neuveríte, čo si vymysleli pražské verejné služby

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte