Jednou vetou

Sarah Brightman a Gregorian privezú v decembri do Prahy výnimočných hostí

Majiteľka najkrajšieho a anjelského sopránu na svete Sarah Brightman a najlepšia chorálová skupina sveta Gregorian vystúpia v rámci európskeho turné na Kráľovskom vianočnom gala 16. decembra v pražskej Tipsport Aréne. 

Producenti európskeho turné nedávno odtajnili hosťujúcich spevákov tohto sviatočne ladeného turné. Päťdesiatročný grécky nadžánrový tenorista Mario Frangoulis už so Sarah Brightman spolupracoval veľakrát. Bol hosťom jedného z jej amerických turné a naspieval s ňou niekoľko duetov.

Pre svet populárnej hudby ho objavil najúspešnejší muzikálový producent Sir Cameron Mackintosh, ktorý mu zveril rolu študenta Mariusa v londýnskej verzii muzikálu Bedári. Onedlho mu britský skladateľ Andrew Lloyd Webber zveril úlohu Raoula vo Fantómovi opery.

Mario Frangoulis, ktorý vyhral napríklad operné súťaže Marie Callas a Luciana Pavarottiho, vystúpil ako Tony aj v Bernsteinovom muzikáli West Side Story v jeho prvom a zatiaľ i poslednom uvedení v milánskej La Scale. Počas 25-ročnej speváckej kariéry vydal 19 sólových a mimoriadne úspešných albumov, pričom je potrebné pripomenúť aj jeho rozsiahlu charitatívnu činnosť.

V prípade Varelu sa znova narodil Luciano Pavarotti

Tridsaťsedemročný americký operný a crossoverový tenorista Fernando Varela, ktorý tohto roku vydal svoj prvý album Vivere u prestížnej gramofónovej firmy Deutsche Grammophone, svojím spevom okúzlil aj také hviezdy, akými sú Barbra Streisand a Lionel Richie.

Zatiaľ čo Barbra vyhlásila, že Varela je na najlepšej ceste stať sa skutočne veľkou hviezdou, Lionel Richie sa mu po jednom vystúpení zdôveril: „Si hotový kúzelník. Dlho som nevidel a nepočul niekoho, kto by behom niekoľkých minút dostal publikum na svoju stranu, ako sa to podarilo dnes práve tebe.“ 

Kanadský producent a skladateľ David Foster, ktorý Varelu objavil a pozval ho na svoje turné po 31 krajinách sveta, uviedol na jednej tlačovej konferencii, že v prípade Varelu sa znova narodil Luciano Pavarotti. A práve u Pavarottiho dirigenta Giancarla Chiaramella študuje Fernando Varela spev dodnes.

Dvadsaťdvaročný kontratenor Narcis Iustin Ianau pochádza z rumunskej Transylvánie. Pred siedmimi rokmi sa stal historicky prvým víťazom talentovej súťaže Rumunsko má talent. Štyri roky úspešne spolupracuje s nemeckým chorálovým zoskupením Gregorian, vystupuje na ich koncertoch a hosťoval už na ich troch albumoch.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte