Jednou vetou

Saxophobia Bratislava 2018 ponúkne tri koncerty venované saxofónu

Tri verejné koncerty venované saxofónu sa uskutočnia v rámci medzinárodných majstrovských kurzov Saxophobia Bratislava 2018

foto: jazz.sk

Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby pripravilo opäť medzinárodné majstrovské kurzy Saxophobia Bratislava 2018 zamerané na výučbu klasickej hudby na saxofóne. Uskutočnia sa v dňoch 2. až 6. marca na Konzervatóriu v Bratislave. Prihlásilo sa ne viac ako 50 študentov zo šiestich krajín.

Súčasťou kurzov sú aj tri verejné koncerty venované saxofónu, uskutočnia sa 3. marca v Zrkadlovej sieni, 4. marca v koncertnej sále Konzervatória a 6. marca v Slovenskom rozhlase.

„Minulý rok sme tieto kurzy usporiadali po prvý raz a stretli sme sa s veľmi pozitívnym ohlasom nielen samotných účastníkov, ale aj širokej verejnosti, ktorá prejavila o verejné koncerty naozaj nevídaný záujem,„prezradil L. Fančovič, iniciátor projektu s tým, že práve preto sa v tomto projekte rozhodli pokračovať a počet lektorov zvýšili na sedem.

Účasť na kurzoch potvrdili lektori z Francúzska, Holandska, Slovinska, Maďarska, Poľska a Slovenska

Veľmi populárny Saxofónový orchester, ktorý je dôležitou súčasťou kurzov a záverečného koncertu, bude viesť a dirigovať Barbara Strack-Hanisch z Rakúska. „Veľmi sa teším aj plnej obsadenosti kurzov študentmi zo šiestich krajín. Je skvelé, že do našich, musím povedať, že dosť konzervatívnych končín, môžeme priniesť aj trochu inovátorskej interpretácie klasickej hudby zo zahraničia.

Saxofón je v západných krajinách už dlho považovaný za rovnocenného partnera na poli komornej hudby k ostatným nástrojom, aj keď je z nich, dá sa povedať, najmladší,“ uviedol pre médiá Ladislav Fančovič, slovenský klavirista, saxofonista a iniciátor projektu.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte