Jednou vetou

Šialené?! Toto možno čaká zvieratá v ZOO kvôli koronavírusu

Ilustračné foto, archív

zdroj: TASR

Zoologické záhrady momentálne zápasia s veľkými finančnými problémami.

Zoologické záhrady bývajú počas teplého veľkonočného obdobia už väčšinou plné ľudí, tento rok však majú v dôsledku pandémie koronavírusu a s ňou súvisiacich reštriktívnych opatrení veľké finančné problémy. Riaditeľka zoo na severe Nemecka dokonca pripustila, že by niektoré zvieratá mohli čoskoro poslúžiť ako potrava pre iné, ak má ich zoo prežiť.

„Spísali sme zoznam zvierat, ktoré budeme musieť zabiť ako prvé,“ povedala Verena Kaspariová zo zoo v Neumünsteri pre nemecký denník Die Welt. Podľa jej slov by však zabitie niektorých zvierat, aby iné mohli žiť, predstavovalo pre nich poslednú voľbu. Finančné problémy by to ale aj tak nevyriešilo, poznamenala.

Tulene a tučniaky potrebujú napríklad denne veľké množstvá čerstvých rýb. „Keď k tomu dôjde, budem musieť radšej poslať zvieratá na eutanáziu, než ich nechať hladovať,“ vysvetlila Kaspariová. „V najhoršom prípade budeme musieť niektoré zvieratá kŕmiť inými zvieratami,“ dodala. Stratu zoo túto jar odhadla na približne 175-tisíc eur.

Nemecké zoologické záhrady sa pre finančné problémy obrátili na verejnosť s prosbami o finančnú podporu. Spoločne tiež žiadajú o pomoc vládu, v opačnom prípade sa obávajú najhoršieho.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte