Skupina Asenth sa vracia s novým singlom Správny čas

Melódia i text novwj piesne je rukopisom všetkých členov, v ktorej sa odráža vplyv jednotlivých hudobníkov

foto: FB

Bratislavská kapela Asenth zverejnila nový videosingel Správny čas. Skladba je prvotinou z pripravovaného albumu. Na výrobe videoklipu sa podieľal aj protagonista postavy z filmového kultového trháku. Uplynulý víkend ponúkli ochutnávku z pripravovaného albumu, videoklip s názvom Správny čas.

Skupina Asenth, ktorá má na svojom konte víťazstvo pilotného ročníka Rockovej maturity, aktuálne pracuje v štúdiách na novom albume. Bratislavské zoskupenie, ktorému učaroval rock-metal, v zložení Ivoš Paška (gitara), Vladoš Paška (bicie), Tomáš Buroň (spev) a Tibor Kusý (basgitara), má doposiaľ na konte dve EP platne Bez zábran a S tebou viem.

Pesnička sa od prvých chvíľ rodila vďaka spoločnému úsiliu kapely. Melódia i text piesne je rukopisom všetkých členov, v ktorej sa odráža vplyv jednotlivých hudobníkov.

„Téma pesničky je síce od pohľadu nejasná, občasne premenlivá a prevláda v nej inverzia, avšak poukazuje na fakt, že každý má svoj správny čas sa rozhodnúť a tak zmeniť svoj osud,“ priblížil tému skladby gitarista Ivoš Paška.

Partička priaznivcov tvrdej muziky novinku pripravovala v niekoľkých hudobných štúdiách

Každý z hudobných nástrojov bol nahratý v inom štúdiu a za iných podmienok. Podstatnú časť pesničky však kapela nahrala u svojho kamaráta Juraja Kupca, s ktorým sa ich cesty stretli počas súťaže Rocková maturita.

„Vždy sme vedeli, ako tá pesnička má vyzerať, takže sme už len hľadali cestu, ako najlepšie a najefektívnejšie využiť možnosti, ktoré máme. Mix a master realizoval Adam Mičinec. Adam je od kosti hudobník, presne vie o čo ide, nech mu dáte akýkoľvek zvukový záznam,“ dodal Paška.

Singel Správny čas dostal aj audiovizuálnu podobu. Realitou je fakt, že kapela mala na výrobu obmedzený rozpočet a tak v klipe účinkujú priatelia a rodina členov skupiny. Pomocnú ruku podal a klip nakrútil Marek Morvai, ktorý k filmového priemyslu pričuchol už v útlom veku, zahral si aj vo filme Pelíšky.

„Vo videu sme sa snažili poukázať na bežne ľudské neresti, ktoré sa dajú zmeniť, ale jedine v správny čas. Tiež sme chceli zachytiť kontrast medzi dobrým a zlým rozhodnutím, ktorý môže mať dopad na celé okolie,“ doplnil gitarista kapely.

Môže vás zaujímať

Jeseň je tu a prináša pranostiky: Poznáte tie najznámejšie?