Skupina Desmod má historicky prvý vinyl

Skupinu Desmod vinylová platňa nesmierne teší.

zdroj : TASR, foto : Facebook

Vo svete bežná vec sa pomaly udomácňuje aj na slovenskej hudobnej scéne. Vinylová platňa sa stáva súčasťou kvalitnej diskografie a takú má už aj kapela Desmod. Molekuly zvuku, ostatný album skupiny Desmod, ktorý vyšiel v októbri, sa pred pár dňami dočkal svojej vinylovej podoby.

„Veľmi sa z toho tešíme. LP platňa, to je ako návrat do minulosti, ale dnes medzi hudobnými fajnšmekrami obľúbený, takže sme splnili sen nielen sebe, ale verím, že aj našim fanúšikom,“ netajil radosť z vinylu Molekuly zvuku líder Desmodu Mário Kuly Kollár.

On sám vôbec nepredpokladal, že lisovanie platní sa stihne ukončiť pred Vianocami. „Neplánovali sme to ako vianočný darček, ale minimálne pre nás to je normálne priam veľkodar,“ dodal s úsmevom.

LP Molekuly zvuku je v predaji aj cez webovú stránku kapely, pričom k dispozícii je aj limitovaná 100-kusová edícia, vlastnoručne očíslovaná a podpísaná všetkými členmi Desmodu.

Príbeh albumu Molekuly zvuku sa však vinylom nekončí. Kapela sa rozhodla na budúci rok nadviazať na úspešné jesenné turné k novinke a na marec ohlásila tri špeciálne koncerty v rámci Molekuly zvuku Tour 2018. Tým prvým bude koncert v Nitre 3. marca, 13. marca Bratislava a 23. marca Trenčín.

Môže vás zaujímať

FOTO: Prvé darčeky pod stromček? Boris Farkaš vyrazil do obchodov