Skupina Hex si na vianočnom koncerte prevzala zlatú platňu za nový album Tebe

Hexáci s

foto : Facebook

Bratislavské Štúdio L+S si v stredu večer (20.12.) obsadila známa slovenská kapela Hex. Pár hodín pred najkrajšími sviatkami pokoja v roku pozvala fanúšikov na koncert Vianočný Hex a hostia. Ani netreba pripomínať, že bolo vypredané a posledným šťastlivcom sa ušlo aspoň miesto na státie pri vstupe.

„Vymysleli sme si vianočný koncert, lebo na turné k albumu Tebe ideme až v apríli budúceho roka. Chceli sme si v Bratislave zahrať v príjemnom priestore, akým toto divadlo je. Sme radi, že prišli aj hostia, s ktorými sme už niekedy hrali,“ uviedol pre TASR Peter Ďuďo Dudák.

V polovici koncertu dostali Hexáci pekný vianočný darček. Je ním zlatá platňa za predaj albumu Tebe. Skupina ho oficiálne predstavila iba 14. novembra a zlatú platňu získali za mesiac a týždeň, čo je v predaji. Album ponúka jedenásť nových skladieb, vydaných v podobe knihy. Nahrávali ho v známom štúdiu Sono v Nouzově u Prahy. Na ňom si fanúšikovia nájdu hity Ľahký song a Nezaspím.

CD sa už dnes vôbec nepredávajú v takom počte ako kedysi

„Dostali sme zlatú platňu za album Tebe a veľmi sa z nej tešíme. Aj keď dnes sa nepredávajú kvantá nosičov, my si vážime to, že ľudia si ešte dnes nosiče kupujú. Dnes sa už streamuje, či už legálne alebo nelegálne. A pre nás je tá platňa aj informáciou, že ten album chcú nielen počuť, ale aj mať doma,“ dodal Martin Fefe Žúži.

„Je to pre nás pocta, že ľudia majú stále radi to, čo robíme, veríme, že ich to teší tak ako nás, lebo nás to veľmi teší. Aj dnešný koncert bol fajn, splnili sme si sen, kedysi dávno sme tu hrali pri výročí pánov Lasicu a Satinského jednu pesničku. Vtedy sme si neuvedomovali, že raz tu urobíme koncert, ktorý bol za pár dní vypredaný. Po toľkých rokoch stále fungovať je veľmi príjemná vec,“ doplnil Tomáš Yxo Dohňanský.

Pesničky z nového albumu aj známe hity predstaví skupina na turné s názvom Hex feat. Silné reči Tour, ktoré odštartujú 5. apríla budúceho roka v Prešove. Na turné si pozvali aj standupistu Janka Gorduliča, ktorý spestrí koncerty svojimi vystúpeniami.

Skupina Hex vznikla v roku 1989 a patrí k najúspešnejším slovenským kapelám. Hrá  v zložení  Peter Ďuďo Dudák, spev, gitara, klávesy, Martin Fefe Žúži, gitara, Tomáš Yxo Dohňanský, basová gitara a Tibor Tybyke Szabados, bicie nástroje.

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO