Skupina Paranoid konečne v plnej zostave, a v apríli bude aj turné!

Skupina The Paranoid po niekoľkých mesiacoch konečne môže naplno fungovať vďaka novému speváckemu prírastku

zdroj: TASR, foto: Facebook

Po odchode speváka Igora Belaja a krátkej pauze sa predstaví fanúšikom s novým spevákom, ktorým je Rob Raven. Na konkurz po odchode Igora sa prihlásilo veľa spevákov a dokonca aj speváčky, ale nikto z nich sa skupine do Paranoidu hlasovo alebo prejavom nehodil.

„Roba sme spoznali už v roku 2012 na turné, keď nám s jeho vtedajšou kapelou Meredith robili predkapelu. Vtedy sme si padli do oka. Po neúspešnom konkurze sme sa rozhodli skúsiť to s ním. Už na prvej skúške sme cítili, že to bude fungovať.

Jednoducho k nám zapasoval ako do puzzle, aj spevom aj prejavom. Je to šikovný muzikant. Presvedčiť sa o tom fanúšikovia môžu už čoskoro na koncertoch a na novom singli, ktorý chystáme,“ konštatuje gitarista Roman Birkuš.

The Paranoid Tour 2018 začnú 6. apríla v Bratislave, ďalšími zastávkami budú Praha (7.4.), Trenčín (13.4.), Nitra (14.4.), Brno (21.4.), Žilina (27.4.) a Košice (28.4.).

Kapela už intenzívne skúša v novej zostave

Tá je teraz zložená z chlapcov Rob Raven (spev), Roman Birkuš (gitara), Patrik Sýkora (basgitara), Miloš Zaujec (bicie). „Nikdy sme ani len neuvažovali o tom, že by sme to zabalili. Život bez hrania na pódiu si ani nevieme predstaviť. Preto sme teraz pár mesiacov poriadne robili, aby sa Paranoid znovu postavil na nohy.

Pripravili sme nové turné, oprášime na ňom aj pesničky, ktoré sme dlho nehrali. Práve sa vyrábajú konštrukcie na svetelnú šou a budú aj špeciálne efekty. Už sa na to tešíme, bude to poriadne husté,“ dodal Roman Birkuš.

„Zvolili sme teraz iba mestá, ktoré majú väčšie kluby, lebo chceme predstaviť špeciálnu scénu a šou. Je ťažké hrať všade tam, kde by naši fanúšikovia chceli, ale možnosti hrania na Slovensku sú obmedzené a nie všetky kluby vyhovujú našim technickým požiadavkám,“ dodal na záver Birkuš.

Skupina Paranoid vznikla v roku 2002 v mestečku Šurany neďaleko Nitry. Na svojom konte majú štyri vydané albumy, sú nimi debutový Posledný nádych (2010), druhý album Dva svety (2012), tretí Sedem (2014) a štvrtý s názvom Tu a teraz (2017). Vstupenky na koncerty sú v predpredaji. Špeciálnym hosťom turné bude skupina Sanchez Amsterdam.

Môže vás zaujímať

Po dlhom boji s rakovinou zomrela speváčka skupiny Roxette