Jednou vetou

Skupina Peha je späť – pozrite sa, kto bude s nimi spievať!

Katarína Knechtová

foto: TASR

Skupina Peha sa po deviatich rokoch vracia. Takmer jednu dekádu nebolo o nej počuť, jej hity Spomaľ alebo Za tebou však dodnes hrajú rádiá na Slovensku aj v Česku. Peha sa vracia znovu na scénu a chystá sa koncertovať aj nahrávať. Pôvodnú zostavu doplní mladá speváčka Karmen Pál-Baláž, s ktorou sa skupina po prvý raz predstaví naživo 28. júla na festivale Morava Music Fest.

„Comback Pehy bol celkom neplánovaný,“ priblížil niekdajší i súčasný manažér Pehy Petr Tureček, ktorý sa po dlhom období stretol v Prešove s bubeníkom Martinom Migašom.

Čítajte viac: Legendárna skupina nahráva po dvadsiatich rokoch nový album. Ktorá to je?

„Úplne náhodou sme naťukli aj tému obnovenia kapely, ale nič viac konkrétneho,“ povedal Tureček, ktorý niekoľko týždňov na to videl kasting na prvé časti televíznej speváckej súťaže, kde vystupovala Karmen. „A v tej chvíli to všetko do seba zapadlo. Keď som ju počul, hneď mi bolo jasné, že jej farba hlasu by bola pre Pehu to pravé. Nakoniec slovo dalo slovo a teraz môžeme po niekoľkých spoločných skúškach s radosťou oznámiť, že Pehu obnovujeme,“ opísal.

A je to tady!!!Poslední doplněná skupina v programu Morava Music Fest 2018Spojily se dvě jména, vůbec poprvé na našem festivalu zahrají svůj koncert.Jedna z nejúspěšnějších CZ&SK kapel PEHA známá svými hity jako jsou Za Tebou, Den medzi nedělou a pondělkom, Dom z karát, Diabol anjel…… a KARMEN Pál-Baláž se svým velmi zajímavým specifickým hlasem a charismatickým projevem vystoupí pod názvem PEHA & KARMEN Pál-BalážA tady je jejich pozvánka:

Uverejnil používateľ Morava Music Fest Pondelok 25. jún 2018

„Je to pre mňa veľká česť s Pehou spievať. Vždy som ich mala rada a navyše hrajú rovnakú muziku, akú počúvam,“ povedala speváčka Karmen. Rovnako nadšene rozprávajú aj muzikanti Pehy. „Okrem toho, že je Karmen výborná muzikantka, má aj pehavú tvár. A toto všetko spečatilo naše rozhodnutie,“ dodal Martin Migaš.

Fotogaléria

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto