Jednou vetou

Skupina Slza a Celeste Buckingham predstavujú nový videoklip k piesni Na srdci

Nový duet je o rozchode dvoch ľudí, ktorí sa snažia svoj vzťah ukončiť tak, aby v ich mysliach zostal ako krásna spomienka

zdroj: TASR, foto: YouTube

Jedna z najpopulárnejších českých popových kapiel Slza sa spojila so speváčkou Celeste Buckingham a vzniklo československé dueto Na srdci, ktoré má veľké predpoklady nadviazať na úspešné československé duetá posledných rokov. Emotívna pieseň pochádza z nového albumu Holomráz.

Na srdci je po Létu lásky druhou piesňou, pri ktorej Slza oslovila k spolupráci ďalšieho interpreta. Tentoraz sa ním stala jedna z najlepších slovenských súčasných speváčok Celeste Buckingham, ktorej pred pár týždňami vyšiel nový album Bare.

Autorom textu skladby Na srdci je dvorný textár Slzy Ondřej Ládek a o prebásnenie slovenskej časti sa postarala pesničkárka Mirka Miškechová.

Skladba Na srdci je o rozchode dvoch ľudí, ktorí sa snažia svoj vzťah ukončiť tak, aby v ich mysliach zostal ako krásna spomienka. Príbeh je zobrazený prostredníctvom ich spomienok a má otvorený koniec, takže divák má v jeho výklade voľnú ruku.

„Hlavná dejová línia videoklipu sa odohráva na terapeutickom sedení a nakrúcala sa v slow motione, aby sa následne docielilo temnej a surovej nálady scén. A to vyzerá tak, že sa všetko nakrúca do pesničky, ktorá je v dvojnásobne zrýchlenom tempe vrátane spievania. Keď sme takto museli spievať a počúvať skladbu celý deň, vyzeralo to, že budeme všetci musieť vyhľadať terapiu aj v skutočnosti,“ komentujú vznik klipu Petr Lexa a Lukáš Bundil.

Petra a Celeste zasadili do prostredia kruhovej párovej terapie, kde naplno prebehne ich názorový stret

„Ide o textovo aj hudobne silnú skladbu, navyše vo formáte česko-slovenského dueta. Rovnako u samotného klipu sme nechceli nič obyčajné. Preto sme Petra a Celeste zasadili do prostredia kruhovej párovej terapie, kde naplno prebehne ich názorový stret,“ dopĺňa autor pôvodného námetu a režisér Radim Věžník.

Klip sa nakrúcal prevažne na Hradčanskom námestí v reprezentačných priestoroch Martinického paláca, kam verejnosť bežne nemá prístup. Deň nakrúcania exteriéru bol v tom období jediným dňom, kedy v Prahe snežilo, čo perfektne podporilo celkovú atmosféru videoklipu.

Prácu na tejto úžasnej piesni som si veľmi užila, a to ako v štúdiu, tak aj počas samotného nakrúcania videoklipu. O to viac sa teším, keď si dueto so Slzou budem môcť zaspievať naživo. Prvá príležitosť bude Holomráz Tour 2018, v rámci ktorého vystúpim na koncerte v Prahe, Brne a Ostrave,“ dodáva Celeste Buckingham.

Holomráz Tour 2018 začína skupina Slza 28. februára v Brne, sériu ôsmich koncertov ukončí 22. marca v Plzni.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte