Jednou vetou

Slávny Jamie Oliver sa topí v dlhoch. Za obeť padnú ďašie reštaurácie!

Ukazuje sa, že brexit nemá dopad len na prisťahovalcov, ale i na samotných britov

zdroj: Daily Mail, foto: Facebook

Talianske reštaurácie známeho šéfkuchára Jamieho Olivera zaznamenali v poslednom období značné dlhy. Svetoznámy britský kuchár tak bude musieť pristúpiť k zatvoreniu ďalších svojich prevádzok.

Podľa zdroja, britského denníka Daily Mail mal Jamie Oliver viac krát žiadať prenajímateľov, aby mu znížili nájomné za priestory, v ktorých svoje reštaurácie prevádzkuje a aby tak mohli prežiť. Už uplynulý rok totiž zaznamenali straty vo výške 10 miliónov libier.

Podľa informácií v súdnych dokumentoch by mal k dnešnému dňu J.Oliver dlhovať 71,5 milióna libier za úvery a dodávateľom, a až 2,2 milióna zamestnancom, ktorí pre jeho reštaurácie pracujú.

Uplietla si Veľká Británia pascu sama na seba?

Jedným z dôvodov, kvôli ktorým reštaurácie Jamieho Olivera neprosperujú je totiž aj Brexit. Oslabenie libry má totiž za následok drahšie suroviny z Talianska a vyššie náklady na zamestnancov. V záujme stabilizovať rozpočet tak šéfkuchár musel minulý rok zatvoriť už šesť reštaurácií.

V súčasnosti ich teda má celkom už „len“ 53, z toho 25 vo Veľkej Británii a 28 v zahraničí. V piatok priznal, že v rámci reštrukturalizácie zatvorí ešte ďalších dvanásť. Za obeť padnú aj prevádzky v meste Bristol, Kingston či Harrogate. So spomínanou reštrukturalizáciou už súhlasili aj veritelia.

„Máme silnú značku a sústreďujeme sa na pokračovanie v poskytovaní služieb na úrovni, vkusu a skúseností, ktoré si naši verní zákazníci zaslúžia. Snažíme sa tvrdo zabezpečiť, aby naše zariadenia boli vhodné pre súčasné obchodné prostredie a veríme, že tento novo vyformovaný obchod poskytne silné príležitosti na rast a ziskovosť“ prezradil na margo rozhodnutia šéfkuchár Oliver.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte