Jednou vetou

Slovenské divadlo tanca zrušilo svetové turné

Slovenské divadlo tanca

foto: Facebook

Na Slovensku chceli priniesť inscenácie do menších miest

Situácia spojená s koronavírusom zapríčinila zrušenie turné Slovenského divadla tanca (SDT) tak na Slovensku, ako aj v zahraničných mestách v Európe a v Amerike. Ako agentúru SITA informovala Martin Kováč z SDT, v rámci svetového turné bolo možné odohrať iba jedno predstavenie, a to v pražskom Divadle Kalich. Dodal, že na základe legislatívnych opatrení sú všetky nasledujúce predstavenia zrušené alebo neisté.

„Na území Európy sú už zrušené vystúpenia v Národnom divadle Brno a v ukrajinskom Národnom divadle v Ľvove. Zatiaľ je otázne augustové vystúpenie v tureckom Bodrume, októbrové vystúpenie vo Vila-real v Španielsku a novembrové v Bukurešti v Rumunsku,“ priblížil Kováč. Ako dodal, nejasný je taktiež priebeh už dojednaných vystúpení za veľkou mlákou. Naplánované vystúpenia boli v USA, konkrétne v New Yorku a na severe v Kanade v Toronte a v hlavnom meste Ottawa.

Pokiaľ ide o slovenské turné, Kováč podotkol, že ich cieľom bolo priniesť inscenácie aj do menších miest. „Čakali nás ešte zástavky v Kremnici, Trenčíne, Martine, Veľkom Krtíši, Smižanoch a Poprade a v bratislavskej Iuvente. Všetky tieto vystúpenia sú zatiaľ suspendované na dobu neurčitú,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte