Jednou vetou

Slovenské súdy klepli po prstoch prevádzkovateľom služby Uber

Bude uber nadobro vyškrtnutý zo zoznamu možností pre slovenských podnikateľov?

foto: TASR

Zdá sa, že zvýhodnené cestovanie už nevadí len samotným majiteľom a pracovníkom taxi služieb. Mobilnú aplikáciu Uber, slúžiacu na prepravu fyzických osôb za výhodné ceny, kvôli ktorej sa už konal v hlavných mestách Slovenska aj Česka nejeden protest si vzali na paškál už aj slovenské súdy.

Neustále protesty a sťažnosti taxikárov boli vypočuté! Uber dnes od 22.00 oficálne pozastavuje svoju prevádzku na dobu neurčitú.

„Od dnes, 27. marca 2018, od 22h Uber pozastavuje službu v Bratislave. Toto rozhodnutie naväzuje na včera zverejnené informácie o tom, že nás Slovenský súd požiadal o ukončenie prevádzky. Vyjadrenie súdu sme zaznamenali napriek tomu, že sme zatiaľ neobdržali oficiálne rozhodnutie. Rozhodli sme sa preto, že prevádzku v Bratislave pozastavíme do doby, než sa situácia vyjasní,“ uviedli prevádzkovatelia služby do informačného mailu pre všetkých aktuálnych užívateľov aplikácie.

Akú to má budúcnosť?

Proti novej ére „taxikárčenia“ sa podnikatelia v tejto oblasti ohradzovali už v niekoľkých krajinách, vrátanie susedných Čiech. U našich maďarských susedov by ste prevádzkovateľov či užívateľov tejto služby taktiež hľadali márne.  Či bude služba našim súdnictvom nakoniec oficiálne zakázaná alebo zatiaľ ide iba o dočasné opatrenie je momentálne len vecou domnienok.

„Ospravedlňujeme sa, že toto rozhodnutie prišlo nečakane, a usilovne pracujeme na tom, aby sme službu čo najskôr opäť obnovili,“ uvádzajú prevádzkovatelia v emailoch svojim zákazníkom. Či teda bude Slovensko nasledovať 88 krajín, kde je Uber bežne využívaný alebo sa zaradí medzi jeho odporcov ukážu až najbližšie týžnde.

Môže vás zaujímať

Festival Malý Žákovic priniesol pohodovú atmosféru, vystúpili Hex, Para i Bez ladu a skladu