Jednou vetou

Slovenskí výtvarníci Artem sa v Prahe predstavia dvoma výstavami

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Dve prezentácie súčasného slovenského výtvarného umenia sprístupnia v stredu 1. augusta v pražskej galérii DNM. Najskôr o 18. hodine vernisážou otvoria výstavu s názvom We are Artem v Prahe a o polhodiny neskôr expozíciu Deňel 12 s podtitulom 12 úvah o dnešnej spoločenskej kultúre.

Slovenskú umeleckú spoločnosť Artem reprezentujú diela 16 autorov rôzneho veku. Z nich najmladší, osemročný Istvan András Banhegyi, už mal vlani samostatnú výstavnú premiéru v českej metropole. Okrem študujúcich a absolventov umeleckých škôl sú vo výbere obrazy ďalších talentovaných mladých i dospelých samoukov.

Silvia Bučičová, Dominika Dömötörová, Marko Rapant, Lucia Barbara Izsofová a Zuzana Šupolová ako tvorivá skupina Deňel sú tiež členovia spoločnosti Artem. Na prvej pražskej prezentácii predstavujú svojou tvorbou 12 úvah o dnešnej spoločenskej kultúre.

Majster grimás Louis de Funès by oslavoval

„Najmladší výtvarníci Slovenska reprezentujú združenie umelcov Deňel. Študenti a absolventi škôl prinášajú nielen objavy, ale aj nové pohľady na umenie,“ informuje kurátor oboch výstav, člen Európskej akadémie vied a umení Ľuboslav Moza.

Svoje desaťročné pôsobenie skupina Deňel začiatkom tohto roka oslávila v staromestskej galérii Zichy v centre Bratislavy výberom z tvorby 20 autorov pod názvom Dotyk je láska a život. Galéria DNM je otvorená denne od 9. do 19. hodiny, výstavy potrvajú do 31. augusta.

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto