Jednou vetou

Slovenský knižný trh ponúka množstvo nových titulov

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Nové tituly žánrov encyklopedického, športového, detektívneho, románu pre ženy aj historickej romance pribudli v uplynulom týždni na pultoch slovenských knižných obchodov.

Múzeum mesta Bratislavy prichádza s novou publikáciou Vo víre dejín. Na 334 stranách sa odvíja príbeh múzea od jeho založenia v roku 1868 až do roku 2018. Múzeum „prežilo“ s menšou či väčšou ujmou všetky režimy a zostalo stabilnou súčasťou kultúrneho koloritu Bratislavy. Publikácia je aj obrazom kultúrnych a sociálnych dejín mesta v širších historických súvislostiach.

Výlet do Česka: Čím láka Praha?

Knihy sa dočkajú fanúšikovia cyklistiky

Fanúšikom cyklistiky a športu je určená publikácia Príbeh Tour de France trojice autorov a športových novinárov Sergea Lageta, Andyho McGratha a Luka Edwardesa-Evansa. Tour de France sa vo všeobecnosti považuje za najväčšiu skúšku športovej vytrvalosti. Knižka oboznamuje čitateľov so všetkými významnými etapami od prvého ročníka v roku 1903, cez zlatý vek veľkých šampiónov až po súčasnosť. Texty, ktoré sprevádza vyše 300 jedinečných fotografií, prinášajú príbehy cyklistických legiend a opisy nezabudnuteľných chvíľ z dejín týchto vyše storočných pretekov.

Prvýkrát v slovenskom preklade vychádza Halloweensky večierok, jedna z posledných kníh kráľovnej anglickej detektívky Agathy Christie. Počas príprav halloweenskeho večierka, na ktorých sa zúčastňuje aj známa spisovateľka Ariadne Oliverová, trinásťročná Joyce Reynoldsová vyhlási, že raz bola svedkom vraždy. Nikomu o tom nepovedala, lebo si vraj až neskôr uvedomila, že šlo naozaj o vraždu. Dievčaťu, ktoré má povesť chválenkárky, nikto neverí, a tak sa na protest rozhodne odísť. O pár hodín ju však nájdu v dome – utopenú v kadi s vodou a jablkami. Otrasená Ariadne Oliverová požiada o pomoc svojho priateľa Hercula Poirota.

Čo môžu mať títo spoločné? Jedno ich spája!

Ženy si prídu na svojom týmito titulmi

Americký spisovateľ Nicholas Sparks je autorom románu pre ženy To najlepšie zo mňa. Amanda a Dawson sa nevideli cele štvrťstoročie, až kým sa nestretli na pohrebe spoločného priateľa Tucka. Plnia jeho poslednú vôľu a spoznávajú, že ich stará láska sa vracia s novou silou. Príležitosť zmeniť doterajší život je na dosah ruky, otázkou však je, či je to ešte možné.

Škandalózna hra je názov historickej romance z pera americkej autorky Christi Caldwellovej. Zhýralý vikomt Ryker Black sa neplánuje oženiť so ženou zo smotánky, lebo ňou pohŕda, no pri pohľade na nevinnú lady Penelope zahorí tužbou. Ta sa pána Blacka nebojí a čoskoro zistí, že maskou darebáka len zakrýva zraniteľnosť. Hoci sa k sebe vôbec nehodia, postupne sa zbližujú a zisťujú, že ich netradične stretnutie im môže zmeniť život.

Feldek na kávičke. S kým si to hrkútal?

Jekaterina Donovová je autorkou knihy Stopercentná pamäť. Rozvíjanie pamäti by malo byť jednou z našich priorít. Tato kniha naučí čitateľa zapamätávať si informácie rýchlo, kvalitne a nadlho, rozvíjať svoju pamäť novými spôsobmi aj novým smerom. Kniha ponúka 25 úspešných spôsobov zapamätávania pomocou desiatich cvičení.

Môže vás zaujímať

Slovenská filharmónia pozýva do digitálnej koncertnej siene