Jednou vetou

SĽUK uvedie premiéru nového hudobno-tanečného programu Krajinka

Nový program predstavuje dynamickú, pestrofarebnú koláž ľudovej hudby, piesní a tancov z viacerých etnografických oblastí Slovenska

foto: TASR

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza s premiérou nového komorného hudobno-tanečného programu Krajinka, ktorý uvedie v dňoch 13. a 14. apríla na svojej domovskej scéne v Divadle SĽUK v Rusovciach.

Krajinka predstavuje dynamickú, pestrofarebnú koláž ľudovej hudby, piesní a tancov z viacerých etnografických oblastí Slovenska.

Program tak odráža neobyčajne bohatú a stále živú rôznorodosť tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, s ktorou sa dodnes stretávame pri rôznych tradičných tanečných a speváckych príležitostiach (svadby, krstiny, rodinné oslavy, tanečné zábavy), ale aj v štylizovanom scénickom spracovaní (folklórne súbory, folklórne festivaly a pod.) na vidieku i v mestách.

Poslaním SĽUK-u je vytvárať umelecké, výchovné a vzdelávacie programy, ktoré rôznymi úrovňami štylizácie, spôsobmi interpretácie a umeleckého spracovania nadväzujú na folklórne prejavy a ktoré pristupujú k tradičnej ľudovej kultúre Slovenska ako k svojmu hlavnému inšpiračnému zdroju.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte