Jednou vetou

Speváčka Janais predstavuje novinku Shoulder

Speváčka Janais

foto: instagram

S novinkou Shoulder prichádza do slovenského éteru v týchto dňoch Janais. Speváčka ju nahrala v prešovskom Studio7 u Vlada 'Randyho' Gnepu. Chytľavá novinka, ktorej text i melódia vzišli z rúk tejto charizmatickej speváčky, vystihuje atmosféru letných mesiacov. Je ďalšou z piesní, ktoré sa objavia na novom albume speváčky, ktorý plánuje vydať na jeseň.

„Letný hit pre mňa znamená melódiu, ktorú neviete dostať z hlavy, a ktorú si pohmkávate, aj keď nechcete. Je prirodzené, že v tomto období slovenský éter najviac ožíva a chrlí piesne s videoklipmi. Slnko, tanec, dobrá nálada, to všetko k letnej piesni neodmysliteľne patrí. No ak je pieseň dobrá po každej stránke, určite môže zaujať na dlhšie obdobie než jedno leto. Presne o to sa všetci hudobníci snažíme, dať piesni myšlienku a život,“ uviedla pre médiá k novinke Janais.

K piesni Shoulder nakrútila speváčka aj videoklip. Nesie sa v tanečnom duchu, účinkujú v ňom tanečníci Emma Steindl, Dominika Podolanová, Radovan Kliment, Kristína Bekeová a breakdancer Tomáš Ujlaky. Réžiu si zobral pod taktovku Jakub Šteinecker.

Chystáte sa v lete na Pohodu? Vieme o prekvapení!

„V texte som sa snažila o jasnú myšlienku. Ak máte v živote vedľa seba niekoho, na koho sa viete vždy obrátiť, na koho pleci sa vyplačete, ak je vám ťažko, s kým vo svojom živote proste rátate, dajte mu najavo, že si to vážite a že aj vy ste tu pre neho. Už keď som pieseň tvorila, cítila som z nej pohodu a radosť. Proste song, ktorý má poslucháča pozitívne naladiť a naštartovať. Jakub moju víziu klipu doplnil svojím umením a dal piesni vizuál, vďaka ktorému si tú pieseň budete chcieť pustiť zas a znova. Aspoň u mňa je to tak,“ dodala speváčka.

Klip nakrúcali aj na známom bratislavskom trhovisku na Miletičovej ulici. K známym ľuďom, ktorí sa už v minulosti rozhodli zakomponovať ho do vlastnej umeleckej tvorby, sa teraz zaradila i Janais. Na tomto mieste totiž prebiehala podstatná časť nakrúcania. „Klip sme točili na rôznych miestach Bratislavy, akými sú Slavín, Palárikova ulica, Trhovisko Miletičova, Skatepark v Petržalke, Starý most a ukončili sme ho spoločným tancom na Tyršovom nábreží pri západe slnka. Točiť klip na Miletičke som si spočiatku nedokázala predstaviť. No nechala som voľnú ruku profesionálom a výsledok ma presvedčil. Aj taká Miletička môže v klipe vyzerať čarovne,“ dodala na záver Janais.

Americká kapela Papa Roach po prvý raz vystúpi na Slovensku

V najbližších dňoch sa Janais s kapelou predstaví už 26. mája v Banskej Bystrici na Dni rodiny, 17. júna bude koncertovať v Bratislave na dni Karlovešťania v Starom Meste či na Dňoch Námestova 23. júna.  TASR informoval manažér speváčky Peter Kothaj.

Bude to letný hit?

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte