Jednou vetou

Ďalšie trápenie Zlatého Slávika. Karel Gott skončil v karanténe.

Karel Gott

foto: Facebook

Český spevák Karel Gott (79) skončil opäť v nemocnici. Dôvodom je respiračné ochorenie, ktoré sa u neho rozvinulo v polovici minulého týždňa. Ďalší prípadný zápal pľúc alebo priedušiek, do ktorého môžu súčasné zdravotné ťažkosti prerásť, by mohol Gotta ohroziť na živote, uviedol v utorok spravodajský server iDNES.cz.

Mária Čírová o svojom trápení: „Hrať na klavír som bola nútená. Chcela som sa hrať s deťmi.“

„Áno, pán Gott je hospitalizovaný,“ potvrdila bez bližších podrobností spevákova hovorkyňa Aneta Stolzová.

Karel Gott podstúpil vo štvrtok vo Všeobecnej fakultnej nemocnici vyšetrenie, po ktorom lekári rozhodli o jeho hospitalizácii. Ako diagnózu určili zápal dýchacích ciest, ktorý ohrozuje priedušky a pľúca.

Ďalšia pocta Gottovi pochádza od Číňanky; portrét s úplne bielymi vlasmi

Lekári držia speváka vzhľadom na oslabenú imunitu v karanténe. Môže k nemu len vybraný personál a manželka, píše denník Blesk. Gottov manažment zrušil jeho pracovný program do konca tohto týždňa.

Spevák sa v dôsledku hospitalizácie nemohol zúčastniť ani na nedeľnej oslave 90. narodenín svojej kolegyne Yvetty Simonovej, na ktorú poslal kyticu a list.

Máme pre vás tip na nový druh relaxu. Počuli ste už o floate?

V novembri 2015 diagnostikovali lekári Karlovi Gottovi zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Okamžite začal cielenú onkologickú liečbu a taktiež zrušil všetky svoje naplánované koncerty. Po šiestej chemoterapii ukázali následné vyšetrenia, že jeho nádorové ochorenie úplne zmizlo, dodáva iDNES.cz.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte