Jednou vetou

Spice Girls ohlásili na rok 2019 britské turné

Spice Girls

TASR

Britská popová skupina Spice Girls oznámila v pondelok, že v roku 2019 absolvuje turné, prvé za uplynulé desaťročie. Skupina na budúci rok v júni odohrá šesť vystúpení na britských štadiónoch.

Melanie Brownová, Emma Buntonová, Geri Hornerová a Melanie Chisholmová však turné absolvujú bez Victorie Beckhamovej, ktorá vedie multimiliónovú módnu značku. Ako dôvod jej neúčasti sa uvádza pracovná zaneprázdnenosť.

Skupina oznámila návrat na pódiá vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach, informuje stanica BBC. Kvarteto speváčok vystúpi medzi 1. a 15. júnom v mestách Manchester, Coventry, Sunderland, Edinburgh, Bristol a Londýn.

Vstupenky na všetky koncerty sa začnú predávať v sobotu večer. Predskokanom skupiny bude anglická speváčka Jess Glynnová. Melanie Brownová zároveň oznámila, že nasledovať bude i svetové turné, pričom na niekoľkých vystúpeniach by sa podľa nej mohla zúčastniť i Beckhamová.

Na Slovensku vystúpi Indierocková kapela Editors

Skupina vo februári zverejnila na sociálnych sieťach fotografiu s tým, že členky plánujú nové spoločné projekty. Spice Girls naposledy spolu vystupovali na záverečnom ceremoniáli olympijských hier v Londýne v roku 2012.

Skupina sa rozpadla v roku 2000 po tom, ako dva roky vystupovala vo štvorici po odchode Geri Hornerovej, vtedy ešte Halliwellovej. Všetkých päť členiek sa vrátilo na scénu v rámci obnovenia činnosti skupiny v roku 2007. Spice Girls vydali tri štúdiové albumy – Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000), ako aj výberovú kompiláciu Greatest Hits (2007). K ich najznámejším skladbám patria Wannabe, 2 Become 1 či Viva Forever.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte