Spisovateľ Jozef Banáš (69) pracuje na plné obrátky

Jozef Banáš

zdroj : TASR

Po nedávnom vydaní veľkej ilustrovanej knihy Kód 9.1.7. odprezentoval bestsellerový autor Jozef Banáš začiatkom mesiaca v Bratislave svoj najnovší počin s názvom Somár je Švajčiar. "Návod, ako prežiť medzi ľuďmi" uviedol do života v rámci mikulášskeho vydania vlastnej talkshow Na kus reči, v ktorej bol hosťom moderátora Viktora Vinczeho. Krstnými rodičmi humornej knihy sa stali jej ilustrátori Ivan a Dávid Popovičovci.

Zdá sa, že ani vo svojom veku, tesne pred okrúhlym jubileom ešte neplánuje pracovné povinnosti zavesiť na klinec. Práve naopak, prozaik, dramatik, politik a diplomat Jozef Banáš ani pár dní po uvedení novej knihy vôbec nezaháľa!

Už pracuje na novej knihe, ktorá ako sám tvrdí mu dáva poriadne zabrať. „To je asi najťažšia kniha, čo som zatiaľ napísal,“ prezradil. Pracuje totiž na románe o slávnom slovenskom dejateľovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.

Publikácia by mala výjsť k 100. výročiu vzniku Československej republiky a paralelne má byť preložená aj do češtiny a francúzštiny. Životný príbeh M. R. Štefánika v románovej podobe má Banáš predstaviť v roku 2019 na knižnom veľtrhu vo Francúzsku, kde bude Bratislava hlavným hosťom.

 

Môže vás zaujímať

Hudobníci spomínajú: Mikuláša milujeme dodnes