Stále sa môžete zapojiť do Valentínskej kvapky krvi 2018

Valentínska kvapka krvi 2018
Darovať to najcennejšie môžete do 16.marca 2018. Valentínska kvapka lrvi totiž trvá naďalej. Krv môžete darovať na odberných miestach Národnej transfúznej služby, na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc a na mobilných odberoch.

Jedným z darcov, ktorý tak už urobil niekoľkokrát, je aj pán Adam Kubaško z Revúcej, držiteľ diamantovej plakety Profesora MUDr. J. Jánskeho. Prvý odber, ktorý absolvoval ešte ako študent, bral ako možnosť vyhnúť sa vyučovaniu. Pri každom ďalšom odbere mal však dobrý pocit, že môže pomáhať iným.

Pán Adam, ktorý je profesionálnym vojakom a momentálne slúži ako vodič autobusu Čestnej stráže Prezidenta SR, svoju krv daroval už po 89-krát. „Je to o pocitoch, že môžete aj takto pomôcť zo srdca niekomu inému, koho vlastne ani nepoznáte. Nájsť si čas dve hodiny raz za tri mesiace vôbec nie je také zložité,“ odkazuje darca krvi Adam Kubaško hlavne mladým ľuďom, ktorí sa rozhodujú ísť darovať krv.

Darca krvi Adam Kubasko, zdroj: SČK | foto: SČK

Pán Adam dáva krásny príklad, ako sa z jedného rozhodnutia ísť darovať krv postupne stal životný postoj, či poslanie. Takýchto vzácnych ľudí stretávame pri oceňovaní mnohonásobných darcov krvi. Skúste to aj vy. Zistíte, že dostanete viac, ako ste práve dali,“ hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Valentínska kvapka krvi potrvá do 16. marca 2018. Darovať krv však môžete počas celého roka.

Môže vás zaujímať

Jeseň je tu a prináša pranostiky: Poznáte tie najznámejšie?