Jednou vetou

Šťastný nový rok ovládol kiná, na konte má vyše 56-tisíc divákov

Plagát filmu Šťastný nový rok

foto: Continental Film

Nový slovensko-český film Šťastný nový rok ovládol kiná. Komédiu, ktorá ponúka kombináciu hereckých hviezd a hrejivej vianočnej atmosféry, si počas premiérového víkendu v kinách prišlo pozrieť 53.030 divákov. "Spolu s predpremiérami ho tak videlo 56.555 osôb," Informoval o tom Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film.

Snímka režiséra Jakuba Kronera (Bratislavafilm, Lóve, Lokalfilmis) rozpráva príbeh štvorice dlhoročných kamarátok, ktoré sa stretnú na hoteli vo Vysokých Tatrách, aby tam spoločne strávili Silvester. Každá z nich je v inej fáze partnerského vzťahu. Hana (Táňa Pauhofová) je nešťastná po rozchode s neverným partnerom.

December so Cinema City: 8 filmov, ktoré si nemôžete nechať ujsť!

Rozvedená Marcela (Antónia Lišková) žije v trojgeneračnej ženskej domácnosti so svojou matkou a pubertálnou dcérou. Na horách narazí na svojho bývalého manžela s mladou priateľkou, ktorá bude zdrojom mnohých komických situácií. Tehotná Veronika (Gabriela Marcinková) je manželkou riaditeľa hotela, snažiaceho sa pred ňou zamlčať paniku z blížiaceho sa narodenia dieťaťa. A Barbi (Zuzana Norisová) žije v šťastnej rodine s manželom a sedemročnou dcérou, ktorá je už vo svojom veku z celej trojice najdospelejšia. Spoločne s radosťami i trápeniami štvorice ožije aj príbeh dávneho vzťahu Marcelinej mamy Eleny (Emília Vášáryová), ktorej láska sa po rokoch života v zahraničí vracia domov.

Rozvodová sága Marriage Story má najviac nominácií na Zlaté glóbusy

Ponuku hrať v snímke Šťastný nový rok, pod ktorou je podpísaná aj scenáristka a producentka Adriana Kronerová, prijali aj herci ako Jiří Bartoška, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař a Petr Vaněk či špeciálni hereckí hostia – držiteľka titulu Najlepšej európskej herečky Alexandra Borbély a obľúbený maďarský herec Ervín Nagy.

(článok pokračuje pod videom)

„Do všetkých postáv som sa vedela vcítiť, je tam jedna postava, ktorá je mne najbližšia, viac je o mne, nepoviem, ktorá to je, ale jedna z tých žien je mi najbližšia, ostatné mám okolo seba a mám ich rada. Aj tie ostatné postavy majú svoj predobraz, v istej fáze si začali žiť, samé si pýtali. Pre scenáristu je najlepšie, keď si postavy začnú žiť svojím životom,“ povedala Kronerová, ktorá už pred ôsmimi rokmi prišla s myšlienkou vytvoriť slovenskú Lásku nebeskú. Scenáristka ďalej priznala, že výborne sa jej písala postava, ktorú hral Tomáš Maštalír. „To ma bavilo,“ podčiarkla.

Zomrel americký herec René Auberjonois, známy z filmu MASH

„Paleta charakterov je dostatočne pestrá na to, aby sa stále bolo na čo pozerať, každý charakter mal svoju konkrétnu úlohu v tom príbehu. Každá postava má svoj súkromný svet okolo seba, v mojom prípade to bola rodina s dcérkou, ktorú moja postava pravidelne zabúda všade, kde sa len dá,“ komentoval filmovú novinku a svoju postavu v nej Maštalír. „Je to trošku zmätkár, ktorý sa možno nechá uniesť vždy prítomným okamihom. Ale nerobí to zo zlým úmyslom, keď zistí, že dcéru niekde zabudol, zažíva najväčší stres v živote zakaždým a je schopný sa aj dolámať,“ uzavrel.

Šťastný nový rok je v kinách od 5. decembra.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte