Jednou vetou

Štátna opera žala u Japoncov s Bizetovou Carmen úspech

oncertné turné sa konalo pod záštitou ministra kultúry Mareka Maďariča

zdroj: TASR

Sólisti banskobystrickej Štátnej opery žali v Japonsku úspech. Z krajiny vychádzajúceho slnka sa zo svojho 34. koncertného turné vrátili na Slovensko vo štvrtok (8.2.).

„Operní speváci Katarína Procházková, Šimon Svitok, Dušan Šimo, Helena Becse Szabó, Judita Andelová a Peter Malý za klavírneho sprievodu Martiny Svitkovej uviedli dva koncerty v mestách Osaka a Zuši.

Japonským divákom ponúkli Bizetovu operu Carmen, v druhej časti odzneli populárne operné a operetné melódie. O koncerty banskobystrických sólistov bol veľký záujem. V koncertnej hale v Osake ich videlo okolo 900 divákov, v Zuši si ich prišlo vypočuť približne 500 priaznivcov operného umenia,“ informovala v piatok TASR Katarína Uhríková, vedúca propagácie Štátnej opery.

Ako dodala, na všetkých oficiálnych stretnutiach, na ktorých sa zúčastnil riaditeľ banskobystrickej opery Rudolf Hromada, rezonovalo nedávne udelenie Ceny ministra zahraničných vecí Japonska ich opere za zásluhy pri prehlbovaní vzájomného porozumenia medzi Japonskom a Slovenskom prostredníctvom hudby.

Koncertné turné sa konalo pod záštitou ministra kultúry Mareka Maďariča. „O tom, že koncerty našich sólistov mali úspech, svedčí skutočnosť, že dostali pozvanie na účinkovanie v Japonsku aj počas tohto leta,“ dodala Uhríková.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte