Jednou vetou

MOTO: Ste motoristický labužník? Toto fáro môže byť vaše!

Tak táto limitovaná edícia nového Nissanu určite stojí za to!

autorská koláž hlavne.sk, Nissan

Keď sa spojí taliansky dizajn a japonská precíznosť, výsledok môže byť jediný: originálny automobilový model provokujúci vášne.

Urobte si sviatočnú diskotéku: Najväčšie vianočné hity. Je medzi nimi aj ten Váš?

Japonský Nissan má vo výrobnom programe okrem klasiky aj špeciálne edície športových áut, ktoré prichádzajú na svet len príležitostne. Označenie Nissan GT-R sprevádza športiaky tejto značky už päťdesiat rokov, a tak pri príležitosti okrúhleho jubilea sa automobilka rozhodla predstaviť najnovší prírastok do rodiny.

Zberatelia chcú originál

Spoločnosť už začala v týchto dňoch prijímať objednávky na striktne limitovanú sériu – päťdesiatich kusov modelu GT-R50 by Italdesign. Reakcie fanúšikov z celého sveta výrazne prekonali očakávania výrobcu: zdá sa, že do konca tohto roka budú poznať svojich majiteľov. Zvlášť, keď cena, ktorá je skutočne ohromujúca, sa začína od sumy 990 000 eur bez dane a doplnkov. A je viac ako pravdepodobné, že v plnej výbave a podľa špeciálnych predstáv zákazníka môže byť ešte vyššia.

Nissan GT-R50 | Nissan

História vianočných stromčekov. Prečo si do obývačiek nosíme kus dreva?

720 koní pod kapotou

Takýto záujem neočakával ani riaditeľ globálneho programu športových vozidiel Nissan Bob Laishley, ktorý stojí za myšlienkou práve takto osláviť okrúhle výročie automobilky i dizajnérskej spoločnosti z talianskeho Turína… Čím teda ohúri limitovaný model? Prototyp má špeciálny lak so zlatými prvkami, fanúšikovia si však môžu zvoliť preferovanú farebnú kombináciu karosérie, interiéru i rozličné balíčky výbav. Nový Nissan GT-R50 by Italdesign je založený na najnovšom GT-R NISMO s motorom vzadu a s výkonom 720 koní.

MOTO: Kto sa stane víťazom súťaže Auto roka 2019?

Máte voľný milión?

Ak ste motoristický labužník a máte voľný jeden milión eur, na webovej stránke www-GT-R50.nissan sa dozviete ďalšie podrobnosti. Ak áno, vedzte, že firma vám vytvorí miláčika na mieru. Prvé vozidlá potešia majiteľov v polovici budúceho roka, väčšina z nich sa však k nim dostane až v roku 2020.

Interiér Nissan GT-R50 | Nissan

VIDEO NISSANU GT-R50: (kliknite na náhľad)

TIP: Gazdinky nestíhate? Toto napečiete na sviatočný stôl hneď

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte