Ľadové medvede si dali osviežujúcu stretávku. Skúsili by ste to tiež?

Takmer stovka ľadových medveďov sa opäť stretla, tentoraz neďaleko Partizánskeho

zdroj: TASR

Bez mála sto ľadových medveďov z viacerých okresov Slovenska sa stretlo v sobotu pri priehrade vo Veľkých Uherciach v okrese Partizánske, aby si zaplávalo v tamojšej vode s teplotou 1,4 stupňa Celzia. Otužilcov prišlo povzbudiť niekoľko sto ľudí, ktorí ich sledovali z hrádze.

Akciu pripravili miestne ľadové medvede z Veľkých Uheriec. „Počasie nám praje, akcia nám praje, takže snáď bude dobre. Ideálne počasie je, keď je sneh aj ľad, máme radi aj teplo, ale zima je zima, povedal pred vstupom do vody miestny ľadový medveď René Fiantok.

Na priehradu vo Veľkých Uherciach sa podľa neho otužilci vrátili po dlhšom čase. „Tri roky bola vypustená, až teraz v nej môžeme plávať. Voda bude určite lepšia ako predtým, bude v nej vrieť,“ podotkol.

Aká bola voda? No predsa mokrá!

Do vody sa po odspievaní hymny ľadových medveďov a pokriku odvážilo vstúpiť 94 otužilcov. Viac bolo mužov ako žien, medzi nimi i jedna maloletá slečna.  „Voda bola ľadová, trošku bola rozvírená, takže chladnejšia, ako som zvyknutý, ale mokrá ako vždy,“ skonštatoval po plávaní otužilec z Prievidze Martin Drozd, ktorý je ľadovým medveďom tri roky.

Kúpanie v ľadovej vode má podľa jeho ďalších slov i viacero prínosov. „Zlepšenie imunity, možnože viac energie, pretože telo sa po vystúpení z vody znovu prekrví a človek má pocit, že môže teraz všetko,“ priblížil. „Ja som tu prvýkrát a možno nie naposledy,“ dodal Drozd.

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO