Jednou vetou

Stratený pes prežil päťmesačnú odyseu do Švajčiarska

Ilustračná foto

foto: TASR

Švajčiarski zdravotníci našli v sobotu neďaleko Zürichu psa, ktorý sa stratil v Nemecku. Putoval viac ako päť mesiacov a prešiel stovky kilometrov. Miestne úrady v utorok informovali, že zdravotníci sa viezli v sobotu v skorých ranných hodinách v sanitke, keď si všimli zviera ležiace na okraji vozovky.

Zastavili a zistili, že nemecký ovčiak má vážne zranenia a trpí podchladením. Sučka mala na sebe čip, pomocou ktorého identifikovali jej majiteľov a prišli na to, že ušla ešte v auguste minulého roka z oblasti Frankfurtu.

Ten je od Zürichu vzdialený vzdušnou čiarou približne 300 kilometrov, ale 400 kilometrov po ceste, pripomína agentúra DPA. Dvaja zdravotníci osemročnú sučku menom Rapunzel zobrali a odviezli k veterinárovi. Dali jej kyslíkovú masku a zabalili do diek, aby jej bolo teplejšie.

Podstúpila niekoľko operácií zlomených kostí a veterinár musel zastaviť vnútorné krvácanie. „Je veľká šanca, že odvážna Rapunzel prežije a jej majitelia si ju budú môcť čoskoro vyzdvihnúť,“ uviedla vo vyhlásení záchranná zdravotná služba mesta Zürich.

Môže vás zaujímať

KURIOZITA: Babka musí vymazať fotografie vnúčat na Facebooku!