Jednou vetou

Stretnutie hviezd kultového Titanicu po 20 rokoch od premiéry si získalo srdcia fanúšikov

Máloktorý počin má vo svete strieborného plátna tak kultový status, ako Titanic. Od jeho premiéry uplynie v decembri už okrúhlych 20 rokov, no stále patrí k najfascinujúcejším projektom v novodobej filmovej histórii, čomu zodpovedá aj početná fanúšikovská základňa. 

TASR
Titanic patrí aj po dvoch dekádach k najvýznamnejším filmovým projektom histórie.

Výpravný veľkofilm Jamesa Camerona bol vo svojej dobe revolučným snímkom, ktorý na dlhú dobu nastavil množstvo filmových rekordov. Tak napríklad – má na konte 11 Oscarov a vo svojej dobe bol s rozpočtom 200 miliónov dolárov najdrahším filmom v celej histórii. Toto prvenstvo si držal ešte ďalších osem rokov, keď ho v roku 2005 prekonal King Kong Petra Jacksona. No a v neposlednom rade vystrelil do hereckého neba dvojicu hlavných predstaviteľov – Leonarda DiCapria a Kate Winslet, z ktorých spravil najväčšie hollywoodske celebrity svojej doby.

TASR
Kus filmovej histórie: Leonardo DiCaprio a Kate Winslet na premiére Titanicu v roku 1997.

To všetko sa odohralo pred takmer dvoma dekádami, no obraz potápajúcej sa lode s tragickým koncom zaľúbencov Rose a Jacka sa vryl do pamäte mnohých divákov snáď navždy. Skalný fanklub po celom svete preto zaiste potešil výnimočný moment, ktorý sa odohral prednedávnom vo francúzskom prímorskom letovisku Saint Tropez

Práve tam totiž zorganizoval Leonardo DiCaprio gala večierok svojej nadácie, ktorá už roky pomáha upozorňovať na environmentálne témy. Je zaujímavé, že keď ide o záchranu planéty, Leovi sa vždy podarí nazbierať taký prominentný zoznam hostí, že by sa zaň nemusel hanbiť ani ktorýkoľvek ročník Oscarov či Met Gala. Tak schválne: medzi hosťami v luxusnom letovisku nechýbali mená ako Cate Blanchett, Emma Stone, Marion Cotillard, Tom Hanks, Jared Leto, Penélope Cruz, Kate Hudson, Tobey Maguire či Uma ThurmanSpevácki velikáni Madonna a Lenny Kravitz navyše obohatili program svojím živým vystúpením.

TASR
V takejto podobe sa známa filmová dvojica vryla do pamäti miliónom divákov.

To však stále nebolo to najlepšie, resp. nie je to hlavný dôvod, prečo si spomínaná celebritná párty zaslúži špeciálnu pozornosť. Fotografie z eventu totiž zaiste vyčarili fanúšikom ikonickej romantiky strieborného plátna úprimný úsmev na tvári. V Saint Tropez sa totiž nečakane stretli všetky tri hlavné hviezdy kultového Titanicu spred takmer dvadsiatich rokov. Okrem Leonarda ako hostiteľa večera dorazila aj herečka Kate Winslet, ktorá si zahrala krásnu červenovlásku Rose a nechýbal ani “záporák” Billy Zane. Ten v známom filme stvárnil diabolského snúbenca hlavnej hrdinky.

Instagram/ billyzane
Billy Zane a Kate Winslet na nečakanom stretnutí po 20 rokoch od premiéry.

Práve Billy na tento výnimočný moment upozornil na svojom Instagrame, kde uverejnil spoločnú fotografiu trojice. „Gang je späť pokope. Dnes ľadovce zachraňujeme. Je to úžasné,” komentoval toto mimoriadne stretnutie po rokoch 51 – ročný herec. 

Instagram/ billyzane
A nechýbal ani tretí – a bez debaty najslávnejší – člen „gangu Titanic.“

Fotografia rýchlo obletela svet a (nielen) skalných fanúšikov a fanúšičky romantickej filmovej legendy o najväčšom parníku svojej doby bez debaty chytil za srdce. Fyzický vek sa na nich, samozrejme, podpísal, no odhliadnuc od toho vyzerali všetci rovnako šarmantne, ako na plátne pred dvoma dekádami. Kto by si bol pred dvadsiatimi rokmi pomyslel, že trio hrdinov Titanicu bude pomáhať bojovať za záchranu príčiny potopenia tohto luxusného parníka?

Instagram/ katewinsletofficial
Dojímavý moment pre aktérov, ale i fanúšikov: Takéto stretnutie po rokoch sa len tak nevidí.

 

Foto: TASR, Instagram

Môže vás zaujímať

Ako naozaj vyzerali známe historické postavy? Tento umelec vám ich ukáže