Jednou vetou

Súd zbavil Shakiru a Carlosa Vivesa obvinení z plagiátorstva

Speváčka Shakira

Foto: Instagram

Súd v Španielsku vo štvrtok oznámil, že kolumbijských spevákov Shakiru a Carlosa Vivesa zbavil obvinení, že časť ich pesničky La Bicicleta, za ktorú získali cenu Grammy, je z plagiátom. Informovala o tom agentúra AFP.

Kubánsky spevák Livan Rafael Castellanos, známy ako Livam, oboch obvinil, že pieseň kopíruje časť melódie a textu jeho piesne Yo te quiero tanto z roku 1997.

Pieseň La Bicicleta získala v roku 2016 dve latinskoamerické ceny Grammy za najlepšiu pieseň a najlepšiu nahrávku, uvádza na svojej webovej stránke denník The Guardian.

Prokuratúra obvinila speváčku Shakiru z neplatenia daní. Dlhuje niekoľko miliónov eur

Zároveň pripomína, že Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, sa pred súd postaví aj v júni. Španielska prokuratúra ju totiž v decembri 2018 obvinila z daňových únikov, tvrdiac, že v rokoch 2012-14 nezaplatila v Španielsku na daniach viac než 14,5 milióna eur.

Prokuratúra oznámila, že Shakira v danom období uvádzala pre daňové účely ako svoje oficiálne miesto pobytu Bahamy, ale v skutočnosti žila v Španielsku so svojím partnerom, španielskym futbalistom Gerardom Piquém. Daňové sadzby sú na Bahamách omnoho nižšie ako v Španielsku.

Môže vás zaujímať

KURIOZITA: Babka musí vymazať fotografie vnúčat na Facebooku!