Jednou vetou

SÚŤAŽ: Poďte s nami na MEJDAN ROKU 2018 MICHAL DAVID!

Vyhrajte s nami lístky na Michal Davida!

Foto: facebook MD

Bude to skvelá zábava! Do Košíc, Žiliny a Bratislavy sa chystá český hitmaker Michal David. Mejdan roku 2018 s podtitulom Christmas Tour zabaví Košice (11.12.), Žilinu (12.12.) a Bratislavu (13.12.). Špeciálnymi hosťom bude herec a spevák Sagvan Tofi. Máme pre Vás vstupenky, nenechajte si to ujsť!

Michal David: Bude to poriadna show a hosť? Mám pre vás takéto prekvapenie!

Jeho pesničky dostanú každého do varu, kde sa objaví nastane poriadna zábava. To je legenda československej popmusic Michal David. Ten má na svojom konte viacero úspešných nahrávok, ktoré sám naspieval a mnohé ďalšie, pod ktorými je podpísaný ako autor. Jeho tvorba prierezovo oslovuje viacero generácií a aj koncertný program Mejdan roku bude o zábave pre všetkých.

Mejdan roku 2018 – Michal David:

11.12.2018 Košice, Steel Aréna
12.12.2018 Žilina, Tipsport Aréna
13.12.2018 Bratislava, Aegon aréna

Ako hrať o vstupenky?

  1. Vyhľadaj nás na facebooku a lajkni našu fanpage – hlavne.sk nájdeš ju aj tu
  2. Do komentu označ osobu, ktorú máš v priateľoch a chceš ju zobrať na Mejdan roku 2018 – Michal David
  3. Povedz osobe, ktorú označíš a chceš ju zobrať na koncert, nech lajkne našu fanpage – hlavne.sk
  4. Napíš, prečo máme vybrať práve Teba 🙂

Celkovo je v hre 6 vstupeniek na Mejdan roku 2018 Michal David, hra sa končí 6. 12. 2018. Zapojením sa do súťaže účastník súťaže dáva organizátorovi automatický súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Na svojom konte má Michal David aj viacero zaujímavostí:

Štátne vyznamenanie

28. októbra 2018 si Michal David prevzal na Pražskom hrade z rúk prezidenta Českej republiky Miloša Zemana štátne vyznamenanie Za zásluhy v oblasti kultúry. Prezident toto ocenenie komentoval slovami: „Kritérium je jednoduché: vyznamenania majú dostávať ľudia za celoživotnú prácu, ktorou zlepšili život v Českej republike. Michal David spieva miliónom divákov celý život. Niktor nemôže povedať, že nič nedokázal.“

Samotný Michal David sa k vyznamenaniu vyjadril aj na svojom instagramovom profile: „Som držiteľom štátneho vyznamenania po 40 rokoch práce a po 40 rokoch vašej priazne. Moc si vážim každého, kto mi pomohol ho získať a tým pádom nie je iba moje, ale aj vaše.“

Na křídlech slavíků

V týchto dňoch sa do českých i slovenských rádií dostáva skladba Na křídlech slavíků, ktorú skomponoval práve Michal David ako špeciálny bonus na tohtoročnú reedíciu albumu Duety Lucie Bílej a Karla Gotta, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1997. Už na pôvodnom vydaní albumu sa nachádzalo osem skladieb, ku ktorým spolu s Františkom Janečkom pripravil hudbu (Co sudičky přály nám, Jarní setkání, Jen jednou smím se ti lásko vzdát, Krédo, Pánbůh se splet, Po tmě jsme všichni stejní, Šťastná hvězda, Za střípek lásky). Hitmaker má na svojom autorskom konte aj skladby pre interpretov ako Hana Zagorová, Iveta Bartošová, Monika Absolonová či Helena Vonráčková, pre ktorú okrem iných napísal aj hit Dlouhá noc.

Bratislavská lýra 1980

Michal David účinkoval v roku 1980 v domácej súťaži na Bratislavskej lýre s pesničkou Petra Jandu Mé sny. Redaktori Elena Antalová a Richard Müller, v tom čase čerstvý maturant, budúci študent scenáristiky na VŠMU a neskôr federálna spevácka hviezda, napísali do sumárneho článku pre časopis Hudobný život nasledovné hodnotenie: „Sotva devätnásťročný Michal David, interpretujúci dobrú Jandovu a Rytířovu pesničku Mé sny, bol celkom novou tvárou. Va ri po prvý raz v trocha priveľkom zamatovom obleku, so zaujímavým, svojským, príťažlivo „škrípavým“ hlasom a nenúteným, chlapčenským úsmevom, nielenže od začiatku do konca aj vedel o čom spieva, ale bol aj príjemným osviežením.“

Film

Michal David naspieval pesničky k viacerým úspešným filmom (Vítr v kapse, Discopříběh 1 a 2, Láska z pasáže), ale ako herec sa objavil v troch iných snímkach, pričom vždy hrál sám seba a taktiež vždy v nich aj spieval. V roku 1983 sa tak objavil v úplne prvom filme vtedy ešte len 17-ročného Jiřího Langmajera Kluk za dvě pětky a v roku 1998 v krátkometrážnej horrorovej komédii Byl jsem mladistvým intelektuálem. Samozrejme, nemohol chýbať ani v hudobnom filme Decibely lásky (2016) postavenom na pesničkách, ktoré sám preslávil.

Trojdňové turné Mejdan roku 2018 sa začne 11. decembra v košicej Steel Aréne, pokračovať bude nasledujúci deň v Tipsport aréne v Žiline a vyvrcholí 13. decembra v Aegon aréne v Bratislave. Súčasťou každého koncertu bude špeciálna VIP after party, ktorej sa zúčastnia obaja speváci – headliner Michal David a hosť Sagvan Tofi.

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte